Úvod‎ > ‎Články‎ > ‎

HOP - HOP - HOP! Přírodovědný klokan přiskáče 16. října!

přidáno: 12. 9. 2019 5:43, autor: Josef Křeček
Ve středu 16. října budou mít zájemci z tercie, kvarty, kvinty, sexty, 1. G, 2.G, 1. A a 2. A možnost soutěžit v dalším ročníku soutěže ve znalostech z fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a matematiky Přírodovědný klokan. Tuto soutěž - obdobu Matematického klokana - pořádají již několik let společně Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Unikátem této soutěže je to, že soutěžící nemusí cestovat na žádná okresní, krajská apod. kola, ale během testu obsahujícího 24 otázek v délce 40 minut se v důvěrně známém prostředí své školy poměří se svými vrstevníky ze školy, z okresu, z kraje i z celé republiky. 

V Přírodovědném klokanovi je naše škola už několik let nepříhlednutelná nejen díky vysoké účasti, ale i vzhledem k dosaženým výsledkům. Těmi úplně nejvýraznějšími byly 1. místo Pavlíny Markové v pořadí Královéhradeckého kraje v kategorii Junior v roce 2016 a 2. místo v kraji Matěje Tegela v kategorii Kadet v témže ročníku. 

V kategorii Kadet soutěží terciáni a kvartáni, v kategorii Junior pak všechny další jmenované vyšší ročníky. Zájemci se už nyní mohou hlásit u RNDr. Josefa Křečka v kabinetě č. 16 nebo přímo v hodinách fyziky. Uzávěrka přihlášek je do 3. 10. 2019. Po tomto datu bude provedeno rozmístění soutěžících do učeben.

S klokaním pozdravem HOP - HOP - HOP vás k soutěži zve

                                                                                                                                                                       Josef Křeček
Odkaz na stránky soutěže:

Comments