HourOfCode 2019

přidáno: 29. 12. 2019 10:46, autor: Michal Malý
Již pravidelně několik let se naše škola zúčastňuje mezinárodního projektu propagující programování. Letošní ročník jsme podpořili v rámci hodin IVT v průběhu prosince v několika hodinách ve třídě tercie a v jedné dvou-hodině ve třídě septima a 3. G. 
"#HourOfCode" neboli "Hodina kódu", jak je tento projekt pojmenovaný, se snaží přiblížit laické veřejnosti ve formě různých aktivit to, že programování nemusí být tak nepříjemné a složité, jak si většina lidí myslí, že začít programovat lze v prakticky v jakémkoliv věku a nebudete k tomu potřebovat žádné teoretické základy.
Tento projekt probíhal ve více jak 180 zemích světa ve 140 000 institucích a to hlavně ve školách, u nás bylo přihlášeno 203 institucí, z toho 8 škol v našem kraji (viz https://hourofcode.com/cz/events/all).
Žáci tercie, septimy a 3. G si během projektu vyzkoušeli různé aktivity, kde mohli např. ovládat robota ze Star Wars (ať to už bylo za pomocí tzv. blokových příkazů nebo za pomocí java skriptu), létajícího ruďáka u Hungry Birds, či hru Flappy nebo procházet mapu CodeCombat, kde zručnější a zapálenější mohli vyzkoušet programovací jazyk Phyton, ad. V poslední lekci některých aktivit si mohli vytvořit vlastní hru a tu pak nasdílet s někým jiným, který si jí mohl zahrát. Někteří využili možnost si po skončení příslušné aktivity vytisknout certifikát úspěšného splnění.
Dle pohledu na žáky lze usoudit, že "#HourOfCode" přinesl svá očekávání a oslovil je, ukázal, že při programování se není čeho bát a že programovat může opravdu každý. Každý z těchto žáků po tomto projektu už nemůže říct: "nikdy jsem neprogramoval!"

Mgr. Michal Malý

Fotogalerii najde zde.     
Comments