ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

HRÁTKY S ČEŠTINOU ROZBÍHAJÍ NULTÝ ROČNÍK!!!!

přidáno: 14. 9. 2017 13:51, autor: Vlasta Drábková

Věříme, že s polovinou září již většina žáků i učitelů zvládla přechod z prázdninového režimu na ten školní a že naše pozornost může být zatížena i vjemy, které se netýkají základních životních potřeb (vstát včas, stihnout autobus, dorazit do školy se všemi pomůckami včetně pořádné svačiny…). Také věříme, že ne jen známkou živ je žák i učitel. Bez zábavy a trochy rozptýlení to nejde. Zveme vás proto k účasti v soutěži, jež by vám ráda nabídla krátká, a přesto zajímavá setkání s češtinou.

V tomto nultém ročníku (Nesmějte se té nule prosím, i slavná Přírodovědná liga takovým ročníkem začínala…) proběhne celkem 8 kol (každý měsíc od září do dubna) a soutěžit mohou všichni žáci prvních čtyř ročníků osmiletého gymnázia. Jednotlivá zadání budou k dispozici vždy v půli měsíce a soutěžící budou mít týden na zpracování odpovědí. Hotové práce budete odevzdávat autorovi daného kola. Ten je poctivě projde a zhodnotí. Každé kolo vám může přinést až 100 bodů. Po ukončení celého ročníku budou vyhodnoceni ti nejlepší z nejlepších a za svou práci budou oceněni.

Září 2018: 1. kolo Hrátek s češtinou, autorka: Vlasta Drábková

Zahájení 1. kola: pátek 15. září 2017

Ukončení 1. kola: pátek 22. září 2017

Zadání získáte od svých vyučujících českého jazyka a najdete je také na webových stránkách školy:

http://cj.gymnp.cz/hratky-s-cestinou, phtts://sites.google.com/a/gymnp.cz/cestina/hratky-s-cestinou?pli=1

Přejeme hodně štěstí! Pokud je vám líto, že nepatříte mezi žáky „malého gymnázia“, neházejte flintu do žita a zkuste své štěstí. Třeba porota soutěže uzná, že by Hrátky s češtinou mohly být i pro ostatní – například pro rodiče či jiné čtenáře tohoto článku.

ĉ
Vlasta Drábková,
14. 9. 2017 13:51
Comments