ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

https://www.youtube.com/watch?v=AJSI0FDVZxU aneb tohle nám hrálo celý týden

přidáno: 19. 9. 2016 0:10, autor: Stanislav Bendl   [ aktualizováno 19. 9. 2016 0:11 ]

Všechno bylo jasné už minulý rok, kdy jsme poslali do tiskárny poslední číslo Pohádkových novin. Příští rok do toho jdeme zas! Den se sešel se dnem a my se zase odhodlaně sešli v Jičíně s jediným cílem: aby letošní noviny byly ještě lepší.

V čele s novým šéfredaktorem Pavlem Jonákem a téměř celým redakčním týmem časopisu BOOM – samozřejmě nesmím opomenout našeho úžasného grafika Adama Špirocha z královéhradecké Kyberny – jsme se vrhli do novinářské branže. Mezi největší „špeky“ rozhodně patřily rozhovory. Vyzpovídali jsme například s Matěje Rupperta, Michala Malátného, artisty z Long Vehicle Circus či Losers Cirque Company. Dále jsme se zaměřili na akrobaty, průvod, divadla, různé kreativní akce, velmi známé Zdravotní klauny a celkově se naladili do rozverné nálady. Nutno podotknout, že jsme se s visačkami s nápisem Pohádkové noviny cítili náramně důležitě. Celý týden přesto neprobíhal vždy pohádkově, zajímavé konfrontace v prostorech naší redakce nás donutily k bojovým podmínkám v nové místnosti pro naši novinářskou práci a ne všichni účastníci nebo účinkující na JMP 2016 byli zrovna přátelští. Navíc světové problémy (jako vybitá baterie ve foťáku nebo lagující wifina) postihly i nás.

Summa summarum, od středy do neděle noviny vždycky vyšly, deadline jsme tak nějak stihli a nabídka spolupráce na 27. ročník nejspíš svědčí o tom, že jsme celý týden týden nestrávili pojídáním trdelníků, blbnutím na kolotočích a sledováním YouTube.

 

                                                                                                          Jana Kotherová, septima

Comments