ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Hudba v životě lidí - 2. jarní téma projektu SČPN

přidáno: 4. 4. 2013 0:17, autor: Stanislav Bendl

 Druhé jarní téma projektu Studenti čtou a píší noviny je tady:)

Hudba v životě lidí – jakou plní roli? Dokážeme si život bez hudby v běžném životě ještě představit?

Hudba provází lidstvo od pradávna. Nejprve plnila roli rituální, náboženskou a postupně se stala formou zábavy. Revoluce nastala ve chvíli, kdy se lidstvo naučilo hudbu zaznamenat a člověk si tak mohl pustit hudbu kdykoli se mu zamane. Druhou převratnou věcí se stal „vynález“ videoklipu, tedy pozvednutí hudby na audiovizuální zážitek.

2.1 Jak se změnila role hudby v životě lidí za posledních padesát let?

2.2 Má v současné době šanci na úspěch písnička, která nemá svoji video podobu? Dosáhl by PSY a jeho Gangnam Style takové popularity bez videoklipu?

 

2.3 Jak se hudba bude vyvíjet  v následujících 20 letech. Budou se rodit velké hvězdy, které se dokážou na vrcholu udržet i několik desítek let, nebo je budoucnost v hvězdičkách jednoho dvou hitů?

 

2.4 Jakou roli hraje hudba ve vašem životě? Myslíte si, že to, co posloucháte, vyjadřuje i váš životní postoj a styl? Je pro vás důležité, co poslouchají vaši kamarádi a partneři?

Pozn..: Ke zpracování si vyberte nejlépe pouze jednu podotázku.

Pozn..: Texty mohou posílat také učitelé, případně rodiče studentů, kteří se chtějí k tématu vyjádřit.

Pozn..: Doporučený rozsah práce je 1/2 až 3/4 strany A4. Články mohou být redakčně kráceny a upravovány.

Pozn. pro pedagogy: Odevzdáním práce student souhlasí se zveřejněním. Pokud si zveřejnění nepřeje, jeho práci do redakce MF DNES neodesílejte.

Příspěvky můžete zasílat do 17.04.2013.

Na konci každého příspěvku uvede autor své jméno a příjmení, dále název školy a město. Pokud toto nebude v příspěvku uvedeno, nemusí být do projektu zařazen. Anonymní práce neotiskneme.

Samotný soubor pojmenujte jménem a příjmením autora!!!

Soubory, prosím, převádějte do formátu .doc, .docx nebo .txt. Soubory z OpenOffice ve formátu .odt je potřeba také převést do formátu .doc nebo .docx. Pokud budou studenti posílat příspěvky ze svých soukromých e-mailů, napíší do předmětu e-mailu název školy a město.Všechny příspěvky zasílejte prosím na adresu studenti@mafra.cz .

Témata, příspěvky studentů a archív studentských prací naleznete na http://epaper.mfdnes.cz/o-mf-dnes/projekty/studenti-ctou-a-pisi-noviny.

Případné nejasnosti konzultujte se svými češtináři.
PaedDr. Stanislav Bendl, garant projektu
Comments