ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

I letos jsme se zúčastnili projektu "Kraje pro bezpečný internet"

přidáno: 20. 11. 2015 5:14, autor: Michal Malý   [ aktualizováno 23. 11. 2015 22:13 ]

Na začátku října 2015 se naši žáci tříd 1. G a KVINTA zúčastnili v rámci hodin IVT a následně i svého domácího prostředí e-learningového kurzu a online soutěžního kvízu, který je součástí projektu „Kraje pro bezpečný internet“.  V tomto projektu jsou zapojeny některé kraje ČR vč. našeho kraje. V rámci soutěžního kvízu letos měřilo síly celkem 21 301 soutěžících, z nichž úspěšných absolventů bylo 8 837. Za naši školu soutěžilo 40 žáků, kteří zároveň patřili mezi ty úspěšné.

Během on-line studia si žáci mohli projít následující kurzy – Moje internetové já, Sociální síťování, Teror s názvem kyberšikana, Lovci aneb kybergrooming, Naháči na internetu aneb sexting, Internet jako droga, Není Ing. jako ing. aneb sociální inženýrství, Online obsah na kriminál.

Po studiu kurzů následoval soutěžní kvíz čítající 20 otázek, který měl v sobě zajištěnou ještě určitou motivaci, a tou bylo možné se dostat do slosování o věcné ceny poskytnuté společností Microsoft. Dále si mohli i stáhnout Diplom.

V těchto dnech probíhá v jednotlivých krajích losování vítězů a během prosince 2015 a ledna 2016 dojde k předávání cen vítězům.

 

Všem našim zúčastněným v kurzech i v kvízu za PK IVT děkuje a drží palce Mgr. Michal Malý. 

 

www.kpbi.cz


Comments