ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

I naše škola má své šplhouny!

přidáno: 22. 2. 2011 3:32, autor: Vojtěch Záveský

Čtyřčlenný tým našeho gymnázia se zúčastnil okresního a zároveň krajského přeboru ve šplhu (7. 2. 2011, Trutnov). Družstvo se usilovně tři měsíce připravovalo ve složení Petr Barborka, Tomáš Dejmek, Martin Macek a Petr Geiger. V kategorii dorostenců se šplhá 4,5m  na laně bez přírazu nohou.

Přijet na nepřátelské území do trutnovské sportovní haly znamenalo pro náš čtyřčlenný tým velikou výzvu, protože na nás čekali loňští vicemistři republikového finále. Do soutěže jsme vstoupili s odhodláním prolomit trutnovské ledy a konečně porazit již po několik let stále vítězící trutnovský tým. Po boji, který nás stál mnoho potu a krve, jež jsme zanechali jak na tréninkových, tak i na trutnovských lanech, vybojoval náš tým statečných šplhounů 2. místo!

Chyběly pouze desetiny, ne-li setiny sekundy, u každého z našich šplhounů a republikové finále by se pro náš tým stalo další, reálnou výzvou. Překvapením pro všechny přítomné byl výkon Petra Barborky v kategorii jednotlivců, který si svými časy zajistil první místo a titul krajského přeborníka 2011 ve šplhu na laně.

Comments