ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Jestli můžeš, pomoz!!!

přidáno: 10. 4. 2017 0:47, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka

Milí studenti,

MŠMT poskytlo záštitu projektu NENECH TO BÝT (WWW.NNTB.CZ) 

Jedná se o nástroj, který může pomoci ve školách s odhalováním šikany. Jeho smyslem je nabídnout dostupný bezpečný prostor pro nahlášení případu, kdy je někomu nebo má být ubližováno. Je tedy cílen na oběti a přihlížející většinu.

NENECH TO BÝT funguje na principu schránek důvěry, avšak v elektronickém prostředí, oznamovat tedy lze odkudkoliv, anonymně, bez obavy, že vás někdo uvidí. Současně oproti schránce důvěry je zřejmé, kde dotaz (chcete-li podnět) skončí - škola při registraci do systému uvedla kontakt na školního metodika
prevence a tomu bude doručena zpráva ve chvíli, kdy někdo oznámí podnět, kterým je třeba se v dané škole zabývat.

Projekt Nenech to být JE AUTORSKÝM DÍLEM PODNIKAJÍCÍCH STUDENTŮ BRNĚNSKÉHO GYMNÁZIA. Vychází tedy přímo z potřeb mladé generace a současně je svým provedením mladé generaci blízký a školám dostupný a snadný na používání. Současně je projekt napojen na LINKU BEZPEČÍ, která je připravena na pomoc v případech nezbytného okamžitého řešení situace ve chvíli, kdy některá ze škol ještě v systému zaregistrována není, ale přesto žáci mají potřebu nějakou událost prostřednictvím NENECH TO BÝT nahlásit.

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-podporilo-projekt-k-odhalovani-sikany-ve-skolach

                                                                                                                                               Šárka Horáková

Comments