ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Klára Kotyková nejlepší v kraji!

přidáno: 8. 4. 2019 23:50, autor: Jan Kypr

     Vynikajícího úspěchu dosáhla studentka oktávy Klára Kotyková v krajském kole Olympiády v českém jazyce, které se uskutečnilo ve čtvrtek 4. dubna 2019 v Hradci Králové na Gymnáziu Josefa Kajetána Tyla. Mnohonásobná vítězka okresních kol se na závěr své bohaté soutěžní kariéry konečně dočkala úspěchu i v kole krajském. Po několika umístěních těsně pod medailovými stupínky tentokrát zvítězila a postoupila do ústředního kola, které proběhne od 19. června do 25. června 2019 v zatím ještě blíže neurčené lokalitě.

     Kláře se tak podařilo postoupit mezi nejlepší jazykáře v republice už podruhé, její první účast mezi nejlepšími je ovšem spojena s Olympiádou v německém jazyce. Nezbývá než popřát nádherné zážitky v ústředním kole a hodně štěstí při řešení soutěžních úkolů. A samozřejmě velký dík za vzornou a dlouholetou reprezentaci naší školy.

     Neztratila se ani studentka tercie Lucie Hylmarová, pro kterou byl velkým úspěchem už samotný postup do krajského kola. V něm sice jako úplně nejmladší účastnice na nejvyšší příčky nedosáhla, ale její účast mezi nejlepšími v kraji je určitě příslibem do budoucna.

Comments