ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Krajské finále v basketbalu 3x3 skončilo pro naše týmy úspěšně

přidáno: 27. 10. 2015 5:46, autor: Marián Klapka   [ aktualizováno 27. 10. 2015 6:53 ]

   V úterý 20. října se ve Sportovním areálu v Jičíně uskutečnilo krajské finále basketbalu 3x3 v kategorii chlapců a děvčat. Naši školu reprezentovaly oba týmy a to velmi úspěšně. Chlapci měli úlohu podstatně jednodušší, protože ve své kategorii na ně čekal pouze jeden soupeř-VOŠ a SPŠ Jičín. Byly sehrány dva zápasy, v nichž naši borci jednoznačně dominovali a po celkové výhře 35:16 si zajistili postup do republikového finále v Brně. Bohužel v tomto termínu se všichni chlapci účastní zájezdu do Německa. Nebudou tak mít letos možnost navázat na loňské 8. místo. Tak snad to vyjde za rok… A ještě jména našich reprezentantů: Vojta Pour, Marek Nádvorník a Josef Švehla z kvinty, Jan Plecháč ze sexty.

   Úplně jiná situace byla v kategorii dívek. Do Jičína se sjelo šest týmů-dva z Hradce Králové, po jednom z Trutnova a Nové Paky a dva jičínské celky. Hned první zápas našich děvčat byl předčasným finále. Soupeřem nám byla děvčata z extraligového Trutnova. Po prvních pár minutách, kdy náš tým začal až s přílišným respektem, se hra vyrovnala a výsledkem byla prohra našeho týmu o 8 bodů. Zbylá čtyři utkání naše dívky už suverénně vyhrály, když soupeřkám nastřílely 94 bodů a samy obdržely pouze 35 bodů. Pohár za druhé místo byl proto zaslouženou odměnou. Reprezentovaly. Nela Michálková a Markéta Přenosilová z 1.G, Kristýna Pochopová z 2.G a Tereza Rychetníková ze sexty.

   Všem zúčastněným patří velké poděkování za skvělou reprezentaci školy a už v pátek 6. listopadu nás čeká okresní finále v klasickém (pětkovém) basketbalu, které se opět bude konat v Jičíně a odkud by oba naše týmy rády postoupily do krajského kola a možná i dál…. Takže nezbývá než popřát hodně štěstí.

 

Comments