ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Krajské kolo Zeměpisné olympiády

přidáno: 11. 4. 2011 13:05, autor: Tomáš Dočekal

Jak již bylo uvedeno dříve, z okresního kola Zeměpisné olympiády postoupili do kola krajského hned dva studenti naší školy (David Hofman ze septimy a Jaroslav Moravec z kvarty). To představuje plných 25% ze všech postupujících za jičínský okres.

Krajské kolo se konalo ve čtvrtek 7. dubna 2011 v sídelním městě Královéhradeckého kraje, a to konkrétně na Základní škole Habrmanova nedaleko nádraží. V každé ze čtyř kategorií soutěžilo cca 10 nejlepších reprezentantů ze všech pěti okresů našeho kraje. Barvy naší školy byly hájeny v kategorii C (osmé, deváté třídy ZŠ, tercie a kvarty osmiletých gymnázií a primy a sekundy šestiletých gymnázií) Jardou Moravcem a v kategorii D (střední školy všechny ročníky komplet) Davidem Hofmanem.

A jak to vše dopadlo? Pro naši školu velmi úspěšně, neboť Jaroslav Moravec se umístil na třetím místě a stal se tak pomyslným bronzovým geografem v Královéhradeckém kraji ve své kategorii. Vzhledem k tomu, že do celostátního finále postupují první dva, stává se Jarda náhradníkem pro kolo celostátní.

Gratulujeme!

Comments