ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Krásné slovo studentů naší školy

přidáno: 10. 3. 2015 1:39, autor: Marián Klapka

Dne 20. 2. 2015 se čtyři studentky pedagogické školy - Linda Bidlová, Žofie Buchalová (1. A) a Radka Grohová, Kateřina Linková (2. A) - zúčastnily krajského kola recitační přehlídky Wolkerův Prostějov v Hradci Králové. Ačkoli na národní přehlídku děvčata nepostoupila, jejich výkony byly velmi přesvědčivé.

Další setkání mladých recitátorů proběhlo dne 5. 3. 2015 v jičínském K- klubu, a to okresní kolo Dětské scény – přehlídky dětských recitátorů. Naši školu reprezentovali interpretací velmi zajímavých textů ve 3. kategorii Jan Cogan (prima) a ve 4. kategorii Richard Králiček (tercie) a Karolína Nosková (kvarta). Porota složená z odborníků na práci s mluveným slovem ocenila výběr textů, kultivovanost, přirozenost a originalitu projevu i chuť vystoupit. Všichni zúčastnění měli v závěru možnost vyslechnout porotu, která s každým jeho projev rozebrala a případně doporučila, jak pracovat s textem dál.

Dva zástupci naší školy ve 4. kategorii byli oceněni a Ríša Králiček byl nominován spolu s dalšími třemi recitátory z kraje na krajskou přehlídku do Hradce Králové. Blahopřejeme a v dubnu mu držíme palce.

Zároveň děkujeme všem za kvalitní reprezentaci školy.

                                                                                  Za komisi českého jazyka Šárka Horáková

 

Comments