Kryštof Vitvar obhájil vítězství v Přírodovědné lize!

přidáno: 26. 3. 2021 5:56, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 26. 3. 2021 6:25 ]
Ve středu 24. 3. 2021 proběhlo, samozřejmě online formou, finále 17. ročníku Přírodovědné ligy. S finálovým testem, obsahujícím 50 otázek z nejrůznějších oborů, se nejlépe vypořádal vítěz základní části ligy Kryštof Vitvar z kvarty, který tak obhájil loňské vítězství a v tomto ročníku vyhrál doslova vše, co se dalo - je samozřejmě i vítězem kategorie Junior. Rovněž na druhé příčce se ve srovnání s loňským ročníkem nic nemění - "vicemistrem" Přírodovědné ligy zůstává i nadále Matěj Tegel ze septimy. Z loňské páté pozice pak na bronzovou příčku vyskočil Erik Pfeifer z kvarty. Ten současně obsadil 2. místo v kategorii Junior. Objevem roku, tedy nejlepším nováčkem soutěže, se díky vynikajícímu výkonu (nejen) ve finále stal Martin Kalenský z primy, kterému po zásluze patří i 3. místo v kategorii Junior. Skokanem roku, tedy soutěžícím, který se ve srovnání s loňským ročníkem zlepšil o nejvyšší počet míst, je Jiří Matouš ze 2.G, který po loňském 39. místě skončil letos desátý. Celkem se letošní ligy zúčastnilo 46 soutěžících, 21 z nich se stalo úspěšnými řešiteli a 29 si vybojovalo účast na exkurzi do plzeňské Techmanie, která z důvodu mimořádné situace proběhne až v příštím školním roce.

V přílohách tohoto článku najdete pořadí finálového testu, tzv. Přírodovědné ligy mistrů a dále zadání a řešení tohoto testu. Zvládnete více než 45 správných odpovědí z 50, což je výkon letošního vítěze? (Malá omluva autora testu: hned v první otázce si trochu zařádil tiskový šotek a tak jsou odpovědi b) a d) u této otázky shodné a obě správné.)

Kompletní výsledková listina se na těchto stránkách objeví vzápětí.

Vítězům letošní ligy blahopřeji a všem soutěžícím děkuji za tradičně hojnou účast. Děkuji i  svým kolegům - autorům letošních soutěžních úloh. V září startujeme (doufejme, že už v "normálním" světě) 18. ročník!
 
                                                                                                                                                                                       Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy


                                                                                                                                                                        
Ċ
Josef Křeček,
26. 3. 2021 5:57
Ċ
Josef Křeček,
26. 3. 2021 6:14
Ċ
Josef Křeček,
26. 3. 2021 5:56
Comments