Kryštof Vitvar už čtvrtým letošním úspěšným řešitelem Fyzikální olympiády!

přidáno: 16. 5. 2019 8:57, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 24. 5. 2019 5:14 ]
Zkuste hádat: kolik úspěšných řešitelů Fyzikální olympiády se vyskytuje na většině základních a středních škol? Nemusíte přesně, stačí přibližně....

Správná odpověď: přibližně žádný:). Fyzikální olympiáda je natolik náročná, že si na ni troufnou jen ti nejzdatnější. Většinou jde o několik jednotlivců v rámci okresu. Na naší škole jsou však letos už takoví borci čtyři!

Zopakujme si nejdříve předchozí bilanci:
Jan Kiec (kvarta) - úspěšný řešitel školního kola kategorie E, 2. místo v okresním kole a 10. místo v krajském kole (v obou případech znovu úspěšný řešitel)
Matěj Choutka (tercie) - úspěšný řešitel školního kola kategorie F, 2. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)
Matěj Pavelec (tercie) - úspěšný řešitel školního kola kategorie F, 3. místo v okresním kole (úspěšný řešitel)

K tomuto trojlístku se nyní v nejmladší kategorii G neboli Archimediádě připojil Kryštof Vitvar ze sekundy. Kryštof zaznamenal ve všech čtyřech teoretických úlohách školního kola maximální možný bodový zisk. Řešil rovněž úspěšně experimentální úlohu, získal tak maximální možný počet bodů a samozřejmě splnil tak kritéria úspěšného řešitele. V našem okrese je školní kolo pro kategorii G kolem nejvyšším a tedy nepostupovým, vyšší kola se konají zpravidla jen v Praze a dalších velkých městech. Účast v Archimediádě však byla pro Kryštofa dobrým "tréninkem" už pro příští rok, kdy může v kategorii F navázat na letošní pěkné výsledky našich terciánů, popřípadě je ještě překonat. Budeme držet palce!

Letošní ročník Fyzikální olympiády se tak zařadil na naší škole k těm nejúspěšnějším v novodobé historii, chyběla jen ta třešnička na dortu v podobě 1. místa v okresním nebo krajském kole. Ale třeba se té "zlaté tečky" dočkáme už v příštím ročníku. Nejvíce však těší zájem mladších soutěžících o toto náročné klání. Třeba se příští rok přidají i zájemci z vyšších ročníků.
Comments