ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Leden 2015 na Gymnáziu a SOŠPg aneb Plnou parou do nového roku

přidáno: 4. 2. 2015 22:05, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 4. 2. 2015 22:06 ]

·         4.1. – 9.1. – lyžařský kurz tříd kvinty a sexty ve Špindlerově Mlýně na chatě Sedmidolí (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/lyzakkvintyasexty )

·         5.1. skončila Silvestrovská prémie Přírodovědné ligy (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/celkoveporadiprirodovedneligy20142015posilvestrovskepremii )

·         5.1. byl také zahájen předprodej vstupenek na reprízy muzikálu Král zbojníků, které proběhnou 18.3. od 17.00 a 19.3. od 19.00 v MKS Nová Paka. Zájem o vstupenky je takový, že je přidáno další představení, a to 18.3. od 19.00.

·         (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/predprodejvstupeneknamuzikalkralzbojnikuazahajen, http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/muzikalkralzbojnikua-predprodejdalsipredstaveni

·    Na konci prosince a na počátku ledna proběhly na škole dvě ekologické akce v rámci projektu ENERSOL. Studentka Jana Kalenská ze 2.A měla  tříhodinový workshop v primě na téma Třídíme v každém ročním období a studentka Radka Grohová také z 2.A propagovala nutnost třídění během dvoudenního workshopu v mateřské škole v Lázních Bělohradě, který se jmenoval Skřítek radí jak se třídí, já se jeho radou řídím.

·         7.1. a 14.1. proběhly další dvě hodiny Anglického klubu s rodilou mluvčí Mandi (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/vestredy7a14ledna )

·         7.1. – na webových stránkách školy prezentován studentský film The great discovery (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/film-thegreatdiscovery )

·         8.1. – výtěžek z Vánoční akademie odeslán společnosti FOR HELP, která pomáhá dětem postiženým autismem (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/vytezekzvanocniakdemiebylposlannadobrocinneucely )

·         8.1. – na školním webu prezentován poznávací zájezd do Německa, který proběhne v první polovině června (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/poznavacizajezddonemecka )

·         8.1. – další poznávací zájezd proběhne do Anglie, a to ve dnech 21. – 28.3. I na tuto skutečnost upozorňuje školní web (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/poznavacizajezddoanglieseblizi )

·         8.1. je také na školních stránkách představen výměnný pobyt studentů z belgického Menenu v Nové Pace, který proběhne ve dnech 22.2. – 27.2. (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/exchangelivesanebvymennypobyt2015 )

·         11.1. – 16.1. – lyžařský kurz třídy 1.G

·         12.1. – první ze tří bloků hereckého semináře pro 1. a 2. ročník SOŠPg, vedeného studentkou JAMU v Brně Juliánou Vališkovou, absolventkou naší školy (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/hereckyseminar )

·         16.1. – žákyně sekundy Alena Labaštová se kvalifikovala do reprezentačního týmu ČR v kategorii mladších žákyň na prestižní mezinárodní závody ve sjezdovém lyžování Skiinterkritérium (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/novazahrobskanaobzoru )

·         18.1. – 23.1. – lyžařský kurz třídy 1.A ve Špindlerově Mlýně (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/damskajizdazdravizhor )

·         20.1. proběhlo okresní kolo Dějepisné olympiády v Jičíně. Jakub Tegel z kvarty obsadil 2. místo a Marek Nádvorník z téže třídy 3. místo. Oba postupují do krajského kola.

 

·         19. – 22.1. – školní kolo Anglické konverzační soutěže, vítězi se stali v I. kategorii (prima – sekunda) Maxmilián Melichárek, ve II. kategorii (tercie – kvarta) Klára Kotyková a ve III. kategorii (1.G – 3.G a kvinta – septima) Jakub Šámal, který exceloval již na podzim 2014 v soutěži Angličtinář roku

 (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/vysledkyskolnichkolanglickekonverzacnisouteze ).

·         22.1.  proběhl další přípravný kurz pro zájemce o studium na osmiletém gymnáziu

·         23.1. ve finále krajského kola středních škol ve florbalu obsadil náš tým děvčat 4. místo (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/krajskefinaleveflorbaludevcatss )

·         23.1.  se konal maturitní ples třídy 4.G v Masarykově divadle v Jičíně

·         26.1. vyšlo druhé číslo školního časopisu BOOM

·    27.- 28. 1. se konala na naší škole schůzka přípravného výboru Pedagogické poemy s účastí 13 pedagogů pedagogických škol z celé republiky

·         29.1. – 30.1. – tým chlapců z kvarty, kvinty a 3.G  obsadil v republikovém finále středních škol v basketbalu kategorie VI.B ve Žďáru nad Sázavou krásné čtvrté místo (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/nasichlapcictvrtivrepublice )

·         29.1. – oznámení na školním webu o konání Letní školy anglického jazyka na Gymnáziu a SOŠPg v Nové Pace ve dnech 24. – 28.8. 2015 (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/vsrpnu2015-letniskolaanglictinyzdeveskole )

·         29.1. vydáno pololetní vysvědčení, 30.1. – pololetní prázdniny

 

·         Průběžně probíhaly přípravy na projektový den 3D aneb Den důležitých darování, který proběhne 18.2.2015 (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/novyroknovyprojekt). Začaly  také přípravy Majálesu, který škola uspořádá 30.4.2015.

Comments