ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

LETNÍ VÝZKUM V ČESKÉM RÁJI 2015

přidáno: 8. 6. 2015 3:02, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka   [ aktualizováno 8. 6. 2015 3:04 ]

Vážení studenti,
 
v souvislosti s vyhlášením termínů letních praktik v rámci dlouhodobého archeologicko-epigrafického výzkumného úkolu "Dokumentace skalních rytin, nápisů a dalších prvků historické krajiny v CHKO Český ráj" si Vás dovolujeme informovat o možnosti se těchto praktik zúčastnit. Naše nabídka se týká i studentů SŠ ve věku od 17 let


Řešiteli projektu jsou Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě - Pracoviště archeologie a speleoantropologie, AOPK ČR - Oddělení Správa CHKO Český ráj a Geopark Český ráj o.p.s. Výzkum probíhá ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a participací prof. Hany Pátkové z KPVH AS UK FF v Praze a dalších odborných partnerů.


Dokumentační práce ve skalních městech Českého ráje jsou součástí širšího výzkumu zaměřeného na ryté, sekané a tesané památky středověku a novověku v pískovcovém podloží severních a severovýchodních Čech a jde o jeden z desítky podobně zaměřených dlouhodobých výzkumných úkolů na území Evropy.
 
Nyní máte možnost se zúčastnit některého ze dvou 10tidenních turnusů, kde se seznámíte se základy archeologické a epigrafické dokumentace v pískovcových terénech, naučíte se rozpoznávání těchto památek ve volné krajině a po podrobném zaškolení se sami ve skupinkách pod odborným dohledem podílíte na jejich objevování a dokumentaci.


Ubytování mají účastníci výzkumu zdarma zajištěno na základně v Turnově, v podkrovní části budovy Správy CHKO Český ráj s pokoji a plně vybavenou kuchyňkou. Veškeré potřebné informace zájemci naleznou v přiložené nabídce a také na webových stránkách mj. s odkazem na reportáže ČT z předchozích sezón, menší fotogalerii a řadu dalších informací:

http://www.muzeumcl.cz/aktuality.html

 

Studenti SŠ, VOŠ a VŠ mohou obdržet jednorázový příspěvek na stravné ve výši 1.500 Kč.

 

Účastníci mají také nárok na potvrzení praxe, kterou mohou uplatnit při přijímacích řízení na některou z VŠ (zvláště u stud. oborů archeologie, ochrana a dokumentace památek, historie, kulturní a sociální antropologie).

 

Uzávěrka přihlášek je 7. července, avšak počet účastníků na turnus je limitován.

 

Srdečně zdraví

 

Petr Jenč, archeolog a speleoantropolog,
vedoucí úseku záchranných výzkumů

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě,
příspěvková organizace Libereckého kraje
Muzeum exotické přírody a jeskynní archeologie
Náměstí Osvobození 297
470 34 Česká Lípa

Tel.:  +420 487 723 223
GSM: +420 778 536 457+420 605 245 855

 

www.muzeumcl.cz

Ċ
Gymnázium a SOŠPg Nová Paka,
8. 6. 2015 3:02
Comments