Úvod‎ > ‎Články‎ > ‎

Letošní výměna s Belgií za námi

přidáno: 6. 10. 2019 12:33, autor: Radka Ponikelská

Minulý týden přivítali naši studenti své přátele z technického institutu VTI Sint Lucas z města Menen v belgických Flandrech. Oplatili jim tak pohostinnost, které se jim dostalo vloni v říjnu. A že bylo co oplácet.

15 našich studentů převážně ze tříd kvinta a sexta mělo opravdu nabitý týden. Ve svých rodinách ubytovali belgického kamaráda, absolvovali náročný program a v odpoledních a večerních hodinách s nimi ještě stihli navštívit taneční lekce, zajít na houby, zahrát si paintball či kuželky.

V pondělí se celá skupina nejprve otrkávala při společných dílnách, kde procvičovali angličtinu, testovali znalosti z geografie obou zemí a nakonec si vyrobili slušivé čepice na výtvarné dílně paní profesorky Krausové. Odpoledne se vydali do místního pivovaru, kde měli možnost zhlédnout proces výroby novopackého piva. To už byly bariéry ty tam…

V úterý se odvážně plavili na raftech a kánoích po řece Jizeře a někteří si dobrovolně vyzkoušeli teplotu podzimní řeky na vlastní kůži.

Středa se nesla v duchu návštěvy našeho hlavního města. Prohlídku jsme začali na Pražském hradě, nevynechali jsme Karlův most, Staroměstské ani Václavské náměstí. Návštěva hlavního města by ovšem nebyla kompletní bez alespoň krátkého shoppingu. Po návratu vlakem zpět do Nové Paky však program neskončil. Přesunuli jsme se rovnou do auly školy, kde proběhla party se spoustou výborného jídla, hudbou a tanečními kreacemi celé skupiny.

Ve čtvrtek si přišli na své technicky založení jedinci. V Muzeu Škody Mladá Boleslav měli možnost vidět nablýskané exponáty všech modelů aut Škoda, která kdy vyjela na silnici. Následně byli ve výrobní hale Škody svědky procesu výroby, včetně lisování dílů karosérie a dokonale sehrané práce svářecích robotů. Odpoledne jsme zavítali do Prachovských skal, kde nás nakonec celou cestu provázelo sluníčko, a tak jsme se mohli nechat ohromit nádhernými vyhlídkami do okolí.

V pátek ráno proběhlo loučení, a to hned na několikrát. Všem bylo jasné, že toto je naposled. Příští rok totiž do Belgie zamíří zase naši mladší studenti, ze současné tercie a kvarty.Comments