ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Listopad 2014 na Gymnáziu a SOŠPg aneb K zimnímu spánku se neukládáme

přidáno: 28. 11. 2014 4:47, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 30. 11. 2014 7:00 ]

·         3.11. skončilo 2. kolo a 4.11. začalo 3. kolo Přírodovědné ligy, věnované tentokrát zeměpisné tématice, konkrétně městu Brnu (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/zadani3kolaprirodovedneligybrnoautortomasdocekal )

·         3.11. – na webových stránkách školy se objevuje upozornění na blížící se premiéru muzikálu Král zbojníků  - 10.12.2014 (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/muzikalkralzbojnikua )

·         3. – 4.11. se třída 2.G zúčastnila dvoudenního kurzu Dobro a zlo v Borovničce (https://sites.google.com/a/gymnp.cz/www/aktualne/clanky/2gnakurzudobroazlo )

·         5.11. – spočteny výsledky Přírodovědné ligy po 2. kole, do čela soutěže se překvapivě, ale zaslouženě dostala Klára Kotyková z kvarty (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/celkoveporadiprirodovedneligy20142015po2koleaspecialnipremii )

·         6.11. – exkurze třídy 3.G do cukrovaru v Dobrovici u Mladé Boleslavi

·         7.11. – čtvrtletní klasifikační porada a třídní schůzky rodičů SOŠPg

·         7.11. – Vojtěch Zívr ze třídy 3.G obsadil krásné 10. místo v krajském kole Logické olympiády v Hradci Králové (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/krajskekolologickeolympiady )

·         10. – 14.11. probíhala na škole celostátní soutěž Bobřík informatiky (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/7rocnikbobrikainformatikyskoncil )

·         11.11. – volejbalový tým chlapců obsadil 2. místo v okresním finále soutěže středních škol (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/nasivolejbalistevokresnimfinalestrednichskoldruzi )

·         11.11. – beseda studentů ekonomického semináře ze tříd oktávy a 4.G s podnikateli Pavlem Komárkem a Jiřím Grundem (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/zaznambeznadpisu-12 )

·         11.11. – třídní schůzky Sdružení rodičů gymnázia (SRG) pro „velké“ gymnázium, jednání výboru SRG

·         14.11. – na panelech  v prvním patře prezentovány výsledky projektu Naše revoluce, mapujícího revoluční události roku 1989 v Nové Pace (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/vysledkyprojektunaserevoluce )

·         14.11. školní basketbalový tým z „malého“ gymnázia s přehledem zvítězil v okresním kole soutěže středních škol v basketbalu

·         14.11. úspěšný byl i školní florbalový tým, který postoupil z okrskového do okresního kola (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/florbalistetretivokresnimkole )

·         19.11. proběhla online soutěž Angličtinář roku, téměř 30 účastníků si vyzkoušelo test z angličtiny na úrovni B2 – C1 podle společného evropského referenčního rámce (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/soutezanglictinarroku )

·         19.11. – školní tým děvčat vyhrál okresní kolo soutěže středních škol ve volejbale a postoupil do krajského kola (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/nasevolejbalistkynejlepsivokrese )

·         19.11. byl opravdu úspěšný den – do třetice všeho dobrého se basketbalový tým chlapců z tercie a kvarty kvalifikoval do republikového finále – Nymburk, 17.12.2014 (https://sites.google.com/a/gymnp.cz/www/aktualne/clanky/krajskekolovbasketbaluvibkategorie )

·         21.11. – florbalový tým obsadil v okresním kole, konaném v Hořicích, 3. místo (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/florbalistetretivokresnimkole )

·         21.11. – dva školní  týmy  skončily v krajském kole soutěže pIšQworky v Hradci Králové na krásném 3. a 4. místě (https://sites.google.com/a/gymnp.cz/www/aktualne/clanky/daksiuspechpiskvorkarua )

·         21.11. – zveřejněny výsledky soutěže Přírodovědný klokan 2014/15 za okresy a kraje: ve starší kategorii Junior obsadili naši soutěžící první 3 místa v okrese, v mladší kategorii Kadet zvítězil Jakub Tegel z kvarty v pořadí okresu Jičín i celého Královéhradeckého kraje! (https://sites.google.com/a/gymnp.cz/www/aktualne/clanky/fantaziejakubtegelnejlepsivkrajivsouteziprirodovednyklokan )

·         23.11. – skončilo 3. kolo Přírodovědné ligy, průběžného vedení se ujal David Broul z oktávy (https://sites.google.com/a/gymnp.cz/www/aktualne/clanky/celkoveporadiprirodovedneligy20142015po3kole )

·         Konec měsíce:  ve druhém patře se objevily více než dvoumetrové akrylové malby, vytvořené studentkami SOŠPg i studenty gymnázia. (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/studentskemalbyrozsvitilydruhepatro )

·         Po celý měsíc dále pilně pokračovaly přípravy muzikálu Král zbojníků, jehož premiéra proběhne 10. 12. 2014 od 19.00 hod. v MKS Nová Paka.