Literární soutěž Deníku GymNP

přidáno: 28. 6. 2019 0:49, autor: Stanislav Bendl   [ aktualizováno 28. 6. 2019 0:51 ]

30.3. 2019 byla Deníkem GymNP vyhlášena literární soutěž. Inspirací se nám stalo tehdejší přijetí evropských norem v podobě článků 11 a 15, potažmo 15 a 17, které se týkaly především autorského práva. Téma soutěže přesně znělo Internet – dobrý sluha, ale zlý pán. Podařilo se nám získat laskavého sponzora – firmu Papírnictví Nýdrle. Podařilo se nám též získat záštitu – europoslance Tomáše Zdechovského.

Do semifinále se z původních 85 dostalo 20 prací a do nejužšího finále nakonec jenom 5. Z nich jsme ve spolupráci s p. Zdechovským vybrali tři úplně nejlepší. A výsledky, vyhlášené dnes v aule?

Bronzový stupínek  obsadila a sponzorský dar ve výši 250,- Kč získala Páťa Čoričová z tercie, očividný stylistický talent. Druhé místo zaujala a prémii ve výši 350,-kč obdržela Michaela Zuzánková z 1.G. Jednoznačně nejlepší esej na dané téma napsal Michal Mejvald ze 3.G. On si také poprávu odnáší prémii ve výši 500,- Kč k nákupu v Papírnictví Nýdrle. 

Nejlepší práce si můžete přečíst v našem Deníku GymNP. Snad se Vám stanou inspirací, abyste se příští rok zapojili jako redaktoři či jako účastníci podobných soutěží.

                                                                                                                                                                           PaedDr. Stanislav Bendl 

Comments