ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Malujeme pro Ústav sociální péče v Hořicích

přidáno: 28. 2. 2014 8:03, autor: Kateřina Krausová
Na podzim loňského roku jsme byli jako škola, která prošla několika úspěšnými projekty na výzdobu školek, nemocnic a léčeben, osloveni pracovníky Ústavu sociální péče v Hořicích.
Ústav pro nemocné s různými druhy zdravotních problémů a postižení, je krásný a veliký komplex budov v rozlehlém parku nad městem Hořice a potřebuje vyzdobit. Po počáteční exkurzi, prohlídce společných prostor a měření zdí v tomto zařízení mi bylo jasné, že pro jednotnou a kompletní výzdobu objektu budeme muset namalovat alespoň šedesát obrazů.
Při plánování rozpočtu, barev, štětců, desek a pomalovaných metrů čtverečních jsem se opravdu zapotila :-)
Bylo mi také jasné, že náš projekt, ve kterém nakonec vznikne asi sto maleb akrylem, musíme rozdělit do tří půlročních fází. Námětem našich prací bude abstrakce a to pro každé patro budovy v jiném stylu. Studenti už na obrazech pracují, malují ve stylu orfismu, abstraktního expresionismu, inspirují se fraktály a mandalami, čeká nás akční malba. Námětem závěrečné práce letošních absolventů a maturantů je také abstrakce tak, abychom pacientům v Hořicích mohli darovat to nejlepší.
Barevnost našich maleb bude optimistická a světlá tak, aby rozjasnila chodby ústavu i duše pacientů a zaměstnanců Ústavu sociální péče.
Na přiložených fotografiích můžete vidět studentky výtvarného semináře 3.A SOŠPg, které pracují na velkoformátových malbách do společenských místností. těšíme se, že po dokončení první fáze práce na projektu hotové malby v dubnu vystavíme na chodbách školy a po té osobně předáme přátelům v Hořicích.
Comments