Martin Černohorský, přednáška o podnikání, a nejen o něm

přidáno: 29. 11. 2018 2:12, autor: Jindřiška Dubnová

V pátek 23.11. měli studenti nejvyšších ročníků v rámci předmětu „základy ekonomie“ možnost poslechnout si přednášku Martina Černohorského. Asi týden před plánovanou besedou nám bylo řečeno, že přednáška se bude týkat podnikání. Buďme upřímní … Ne všichni byli z tématu přednášky nadšení, protože ne každý považuje podnikání konkrétně pro svůj budoucí profesní život za důležité. Nakonec se však ukázalo, že Martin Černohorský se nebude vyjadřovat pouze k oblasti podnikání. Pan Černohorský se ve výsledku zejména snažil osvětlit nám jeho životní zkušenosti, které s podnikáním úzce souvisí, a snad nám i poskytnout jiný pohled na určité záležitosti.

Dozvěděli jsme se o překážkách, které ho v životě v honbě za úspěchem potkaly, a dále i to, jak si v určité době uvědomil, že ačkoli byl na vrcholu svého podnikatelského života, nepřinášelo mu to radost. Což je, dle slov pana Černohorského, pro podnikání klíčové. Jednou z hlavních myšlenek jeho přednášky bylo právě to, že lidé by se měli věnovat, ať už v podnikání nebo v jiných oborech, především věcem, které je baví a o které se zajímají. Protože baví-li nás konkrétní obor, rádi si o něm zjišťujeme nejrůznější informace, poté jsme mnohem lépe schopni tyto informace předávat dál zákazníkům takovým způsobem, že produkt se pro ně stane lákavým. Z této myšlenky ve výsledku vyplynulo, že lidé si od nás nekupují konkrétní produkty, ale spíše je láká naše „nadšení z produktu“ - - tedy reklama.

To byla jen jedna z mnoha myšlenek, které na přednášce zazněly. Za sebe mohu říct, že bylo zajímavé zamyslet se a následně diskutovat o myšlenkách, které Martin Černohorský nastínil a myslím si, že nakonec všichni ocenili, že měli možnost se přednášky účastnit.

Tereza Alvaradová, oktáva

Comments