ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Martin Luther King – Divadelní představení v angličtině

přidáno: 3. 11. 2015 22:50, autor: Jana Budinská
Když jsme onehdy odjížděli na představení do Pardubic, vůbec jsem nečekal, že mě až takhle zaujme. Ale ten způsob, jak bylo zpracováno, a talent samotných herců mě naprosto uchvátily. Navíc jsme všechno slyšeli v angličtině.

Nebudu vám vyprávět o cestě, jednak nebyla ani trochu zajímavá, a jednak jsem ji skoro celou prospal. Přejdu rovnou k představení. A chtěl bych hned na začátek říct, že výběr herců mi byl velmi sympatický, čtyři z pěti byli totiž černí. A černí herci hrající pro bílé obecenstvo o bílých, jak jsou nespravedliví k černým, to byl opravdu zajímavý zážitek. I styl, jakým byla hra napsaná, se mi vážně líbil – ukazoval M. L. Kinga jako člověka s chybami a nedostatky, ale stále úžasně silnou osobnost, která změnila životy milionům lidí. A třebaže ne všichni ovládáme angličtinu dokonale, z jejich slov se dalo skoro všechno pochopit.

Představení nám ukazovalo život Martina Luthera Kinga po tom, co stanul v čele protestů za větší práva barevných. Důležitou postavou byl i televizní moderátor Jack, který se postavil na jeho stranu, ale divák mohl být také svědkem jeho pochybností. Celé představení vyvrcholilo slavným projevem Martina L. Kinga a na závěr jsme viděli jeho smrt při střeleckém útoku. Náš dojem z divadla také zlepšilo několik gospelů, které dokázaly, že herci jsou i výborní zpěváci.

Brzy po odchodu z divadla jsme se naobědvali a za pár hodin jsme byli doma. Ale každý z nás si dobře zapamatoval poselství té hry. A i kdyby ne, byla to rozhodně zábava.

Adam Řehák, Septima

Comments