ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Matematický klokan – shrnutí

přidáno: 24. 4. 2018 1:10, autor: Tomáš Dočekal

O proběhlé soutěži Matematický klokan jsme již na našich stránkách informovali. Nyní je však k dispozici jak srovnání soutěžících v rámci okresu Jičín, tak i v rámci Královéhradeckého kraje.

V kategorii Benjamín (u nás prima a sekunda) se v jičínském okrese mezi deseti nejlepšími objevilo hned pět žáků naší školy. Nejlépe z nich se na druhém místě umístila Magdaléna Kotrbová ze sekundy. Její bodový zisk však zároveň znamená i druhé místo v kraji!! Primán Kryštof Vitvar se v okrese umístil jako čtvrtý.

V kategorii Kadet (tercie a kvarta pro naši školu) máme v první desítce v okresu čtyři zástupce naší školy, nejlepší z nich je na pátém místě Eliška Kotrbová z kvarty.

Výsledková okresní listina pro kategorii Junior (1. G, 2. G, kvinta, sexta, 1. A a 2. A) obsahuje v první desítce dva žáky naší školy, nejlepší z nich je David Krch z kvinty na čtvrtém místě.

A konečně kategorie nejvyšší, tj. Student (zbývající třídy). V ní máme mezi deseti nejlepšími v okrese znovu pět jmen, zaujme první místo Vojtěcha Kavána z oktávy (zároveň je to deváté místo v kraji) a třetí místo Sáry Hermochové ze třídy 4. G.

Lze vidět, že v konkurenci ostatních škol si náš ústav nevede vůbec špatně.

 

Mgr. Tomáš DočekalComments