ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Mistrovství Evropy v basketbale žen s naší účastí

přidáno: 22. 6. 2017 2:27, autor: Marián Klapka

V rámci doprovodných soutěží a akcí spojených s ME v basketbale žen se v Hradci Králové ve dnech 19. a 20. června uskutečnil turnaj středních škol Královéhradeckého kraje v basketbale 3x3. Hrálo se na venkovním hřišti před zimním stadionem, kde odehrál své zápasy ME ve skupině A i český reprezentační tým.

V pondělí proběhl turnaj chlapců. Opora týmu Kuba Tegel se nemohl turnaje zúčastnit, protože byl na rodinné dovolené, a tak naši školu reprezentoval kvartet septimánů-Vojta Pour, Marek Nádvorník, Vojta Plecháč a Josef Švehla. Hned ve druhém zápase se zranil Marek Nádvorník, což znamenalo, že zbylé zápasy museli chlapci v úmorném vedru odehrát bez střídání. Po utkáních ve skupině následovala vyřazovací část. Naši kluci s přehledem postoupili až do finále, kde po napínavém průběhu nakonec o bod prohráli a obsadili konečné druhé místo.

 Ceny nejlepším týmům předával pan Rudolf Cogan z Nové Paky, který v současné době působí jako radní v krajském zastupitelstvu. Protože součástí ceny za druhé místo byly i vstupenky na utkání našeho reprezentačního týmu se Španělkami, přesunuli jsme se do útrob zimního stadionu a sledovali dramatické utkání s vítězným koncem pro naše reprezentantky.

V úterý se na stejném místě uskutečnil turnaj dívek. Rtuť teploměru vyšplhala ještě o něco výš než v pondělí, proto byly v každém utkání pravidelně zařazovány pitné pauzy. Naše děvčata se probojovala do finále, ve kterém od začátku vedla a nakonec i celkem v pohodě zvítězila. Markéta Přenosilová navíc vyhrála i  dovednostní soutěž ve střelbě trojek. Ceny tentokrát předávala náměstkyně hejtmana paní Martina Berdychová. Děvčata získala i vstupenky na finálové utkání ME v basketbale žen, které se koná v neděli 25. června od 20,30 hodin v O2 aréně v Praze.

Vítězný tým hrál ve složení: Nela Michálková, Markéta Přenosilová, Kristýna Pochopová, Bára Novotná a Sabina Horynová.

                                                                                                                                    Jan KyprComments