ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Na republiku se děvčatům probojovat nepodařilo

přidáno: 9. 2. 2016 4:12, autor: Marián Klapka

       Ve čtvrtek 28. ledna se v hale SPŠ v Nymburce konala kvalifikace o postup na Republikové finále v basketbalu chlapců i dívek. Naši chlapci po loňském fantastickém čtvrtém místě, kdy v celé ČR byly lepší pouze týmy Nymburka, Nového Jičína a Blanska, tentokrát vypadli už v okresním kole, a tak do Nymburka nakonec jela naše děvčata, která sice v krajském kole obsadila 3. místo, ale díky odřeknutí Trutnova a Hradce Králové dostala šanci zahrát si kvalifikaci o postup mezi nejlepších šest týmů v celé ČR.

   A tak jsme ve čtvrtek ráno vyrazili do Nymburka. Tři hráčky z Jičína a tři z Nové Paky. V Ostroměři jsme se potom všichni sešli v jednom vlaku a cestovali dál už společně. V prvním utkání na nás čekal soupeř z Gymnázia v České Lípě. Od začátku jsme byli lepším týmem a vytvořili si mírný náskok, o který jsme ve druhém poločase po totálním střeleckém výpadku přišli a nakonec po dramatické koncovce podlehli o jediný koš. Střelecké trápení pak pokračovalo i proti Gymnáziu z Mladé Boleslavi. Až v poslední čtvrtině zápasu to začalo děvčatům „padat“, to už ale bylo pozdě. Na republiku postupuje Mladá Boleslav, která si bez problémů poradila s Českou Lípou.

   Náš tým sice nepostoupil, ale rozhodně nezklamal. Věkově byl navíc jednoznačně nejmladší, což dává velké šance do budoucích ročníků. Velký dík za vzornou reprezentaci patří Pavle Křížové z kvarty, Báře Novotné, Nele Michálkové a Markétě Přenosilové (všechny z I.G) , Tereze Rychetníkové ze sexty a Kristýně Pochopové ze 2.G.


Jan Kypr

                                                                                                                                                     

Comments