ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naše škola je první v kraji a osmá v republice!

přidáno: 11. 11. 2016 13:56, autor: Michal Malý
Již tradičně se během letošního září a října naši žáci z těchto tříd V., 1. G a nově i I., II., III., 1. A, 2. A zúčastnili v rámci hodin IVT popř. IKT, následně i svého domácího prostředí, e-learningového kurzu a online dvou soutěžních kvízů. Kurz vč. kvízu je součástí projektu „Kraje pro bezpečný internet“. Tento zajímavý a osvětový projekt v oblasti bezpečnosti na Internetu dobrovolně podpořili i žáci z tříd VI., VII., VIII., 2. G, 3. G, 4. G a 3. A (za to všem patří OBROVSKÉ DÍKY!!!). Ti mohli svojí účastí na vědomostním kvízu napomoci k zisku prvenství v rámci našeho kraje. Díky výše zmiňovaným žákům z příslušných tříd se podařilo prvenství získat (271 žáků, 64% účast), byť silným a houževnatým soupeřem byla Zdravotnická škola z Hradce Králové (dle kpbi.cz).  V rámci celé republiky pak naše škola skončila na krásném 8. místě. Ovšem prvenství v kraji naší škole přinese pěknou finanční odměnu. Vedle soutěže o nejpočetnější zapojení školy do projektu v rámci kraje se hrálo i mezi žáky v soutěžním vědomostním kvízu o možnost získat věcnou cenu. V kategorii 13+ jsme získali zastoupení v podobě Elišky Bochové2. A, jí patří gratulace.

V letošním ročníku se do kvízu zaregistrovalo 28 299 dětí a žáků, přičemž z nich kvíz úspěšně absolvovalo 12 816 (údaje do 31. 10. 2016).

Během on-line studia si žáci mohli projít následující kurzy – Moje internetové já, Sociální síťování, Teror s názvem kyberšikana, Lovci aneb kybergrooming, Naháči na internetu aneb sexting, Internet jako droga, Není Ing. jako ing. aneb sociální inženýrství, Online obsah na kriminál. Po studiu kurzů následoval soutěžní vědomostní kvíz s motivací se dostat do slosování o věcné ceny poskytnuté společností Microsoft. Letošní novinkou byl soutěžní kvíz plus. Zde žáci soutěžili o to, kdo bude nejrychlejší ve správném zodpovězení otázek. Po zdárném splnění si mohli žáci stáhnout Diplom z každého kvízu.

Všem našim zúčastněným v kurzech i v kvízech za PK IVT velmi děkuje Mgr. Michal Malý. 

www.kpbi.cz


Na následující adrese královéhradeckého kraje najdete shrnutí projektu:

http://www.kr-kralovehradecky.cz/cz/krajsky-urad/skolstvi/prevence-soc-patologickych-jevu/vyhlaseni-souteze-v-ramci-projektu-kpbi--96236/


Comments