ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naši debatéři letos opět soutěžili

přidáno: 25. 4. 2012 4:06, autor: Stanislav Bendl

V úterý 24. 4. 2012 se desetičlenný tým třídy 3. G zúčastnil debatní soutěže Cestou do Parlamentu. Její krajské kolo pořádala opět jako každý rok společnost AGORA Central Europe, tentokrát ale poprvé v Hradci Králové. Naším úkolem bylo připravit si dopředu argumentaci na osmnáct předem daných témat z různých odvětví. Naše příprava byla poctivá a důkladná, vypracovat argumentační linie pro i proti nám pomáhala pod vedením prof. Bendla celá naše třída. Argumenty jsme měli skvěle vypracované a naučené, takže jsme byli připraveni teoreticky na cokoliv.

Když ovšem přišlo do tuhého, jako by se i těm největším mluvičům najednou zalepila ústa a nešla z nich vydat ani hláska. Velkou roli pro nás totiž hrál stres a obavy. Naštěstí nás někteří spolužáci zachránili a vzali všechno takzvaně na sebe. Pomalu se k nim potom začali připojovat i další a konečně jsme mohli ukázat, co v nás opravdu je.

Podle celkového hodnocení jsme sice nakonec kvůli nedostatečné týmové spolupráci nepostoupili do dalších kol,
ale to nevadí. Byla to pro nás hlavně obrovská zkušenost, protože dnes se v praktickém životě bez řádné argumentační kompetence rozhodně neobejdeme. Koneckonců jsme si udělali naučný a poučný výlet. Ať už to tedy dopadlo, jak to dopadlo, důležité přeci je, že jsme to zkusili a zapojili se.

 

Kateřina Pavlicová, 3.G

 

Comments