ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naši mladší basketbalisté nejlepší v kraji.

přidáno: 9. 4. 2013 11:07, autor: Kateřina Jagošová

Poté, co naše družstvo složené převážně ze současných a bývalých basketbalistů s přehledem vyhrálo v okresním kole, jsme se v úterý 9. dubna vydali do Jičína na krajské kolo v basketbalové soutěži AND1 Cup. 
Jako první z našich třech soupeřů jsme se utkali se ZŠ Smiřice. I přes to, že jsme s vítězstvím nad tímto silným soupeřem nepočítali, jsme se po většinu zápasu drželi ve velmi těsném vedení a nakonec jsme zvítězili drobným rozdílem 22:19.
Druhý tým, se kterým jsme se utkali, bylo Gymnázium Jaroměř. Ze začátku jsme sice naše soupeře zbytečně podcenili, ale díky pár našim rychlým nájezdům a střelám jsme se chvíli před koncem dostali do vedení a to jsme uhájili až do úplného závěru zápasu. Nakonec jsme vyhráli 20:14.
A v našem posledním zápase jsme se utkali ze ZŠ Mladé Buky. Protože jsme už před začátkem zápasu věděli, že by to neměl být nějak zvlášť silný soupeř, tak jsme do začátku utkání nasadili i ostatní hráče, aby si zahráli opravdu všichni. Ti se snažili držet celkem vyrovnané skóre, ale ke konci zápasu, kdy nastoupila naše základní pětka, už bylo rozhodnuto a vyhráli jsme tak i náš třetí zápas jednoznačným výsledkem 34:17.
A díky tomu, že jsme se stali celkovými vítězi Královéhradeckého kraje, jsme se kvalifikovali na Kvalifikaci o republikové finále, které se bude konat také v Jičíně, kde se utkáme s vítězi z Libereckého a Středočeského kraje - tak nám držte palce!

Za náš tým hráli:
Vojtěch Pour, Jakub Tegel, Marek Nádvorník, Josef Švehla, Vojtěch Plecháč (vyhlášen i jako nejlepší hráč celého turnaje), David Hylmar, Kryštof Podzimek (všichni ze sekundy) a Jaroslav Šabata a Alex Šolc (oba z primy).

                                                                                                                              Autor článku: Marek Nádvorník

  


Comments