ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

NAŠI NĚMČINÁŘI V ÚSTŘEDNÍM KOLE

přidáno: 2. 5. 2018 3:53, autor: Martina Daníčková

Jak jsme již dříve informovali, postoupili dva naši studenti – jmenovitě Klára Kotyková a Nicolas Lubiński – do ústředního kola německé olympiády v Praze. Finále obou kategorií, které Klára i Nicolas reprezentovali, proběhlo ve druhé polovině dubna. Ačkoli se naši studenti v celorepublikovém finále neumístili na předních místech, změřili své síly s dalšími němčináři a vrátili se obohaceni o nové zkušenosti. O své dojmy ze soutěže se s námi podělila v níže uvedeném textu právě Klára Kotyková.

Oběma účastníkům ještě jednou gratulujeme k velkému úspěchu!

 

 

 

 

“Po  výhře v krajském kole Olympiády v německém jazyce jsem postoupila do kola celostátního, které se konalo od 15. do 18. dubna v Praze. Ústřední kolo trvalo čtyři dny, a tak jsem si kromě soutěže užila i bohatý doprovodný program. Naším zázemím se stal krásný hotel Mosaic House jen kousek od centra. Po celou dobu s námi byli dva němečtí studenti, kteří nám vysvětlovali vše potřebné. Hned první den jsme zamířili do Goethe Institutu, kde jsme se navzájem představili a zahráli si několik zajímavých her. Večer nám naši asistenti společně s Thomasem Freundorferem z Goethe Institutu vysvětlili, jak bude probíhat samotná soutěž.

 

Další den jsme se již vrhli do soutěžení. Nejprve nás čekal poslech, po kterém následovala ústní část. Naším úkolem bylo si v malých skupinkách během hodiny připravit prezentaci na dané téma, které jsme potom představili porotě. Po skončení soutěže jsme se opět věnovali team-buildingovým aktivitám. Den jsme zakončili zhlédnutím filmu o německém velvyslanectví, kde se následující den konalo slavnostní vyhlášení.

 

Vyhlášení moderovala Marta Jandová, která dlouhou dobu bydlela v Německu a potěšila nás tak svou krásnou němčinou. Součástí akce byla i projekce krátkého filmu, který byl v průběhu soutěže natočen. Všichni účastníci dostali diplom a dárkovou tašku a vítězové přebrali cenu od německého velvyslance Christopha Isranga a postoupili do mezinárodního finále. Po obědě na velvyslanectví jsme si prošli Prahu v rámci projektu Pragulic, který přibližuje veřejnosti život lidí bez domova. Tečkou za nabitým dnem byl jazzový koncert v našem hotelu. Poslední den byl již určen k odjezdu.

 

Přestože jsem se neumístila na předních příčkách, byly pro mě tyto čtyři dny neskutečným zážitkem. Poznala jsem plno dalších lidí, které baví němčina stejně jako mě, a získala jsem tak další motivaci ke studiu, protože stále je co zlepšovat”.

Klára Kotyková

ą
Martina Daníčková,
2. 5. 2018 3:53
Comments