ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naši šachisté čtvrtí v kraji!

přidáno: 25. 1. 2017 8:28, autor: Tomáš Dočekal

Ve středu 25. 1. 2017 se v malebném městečku Třebechovice pod Orebem konalo v místní sokolovně  Krajské kolo přeboru škol v šachu. Soutěž byla tradičně rozdělena do tří kategorií – 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ + příslušné ročníky víceletých gymnázií a kategorie středních škol. Nás zajímala pouze druhá kategorie, neboť náš tým, který vyhrál okresní kolo, soutěžil právě v ní.

Celkem se v této kategorii utkalo deset družstev, neboli dva zástupci z každého okresu Královéhradeckého kraje. Hrálo se systémem každý s každým, a proto soutěž probíhala cca od 9 do 15 hodin. Připomeňme, že náš tým hrál ve složení Petr Fojt (tercie), Tomáš Sucharda (sekunda), Lukáš Kraus (sekunda) a Denis Dytrych (sekunda).

Soupeřem byly například týmy z Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové, z Gymnázia Rychnov nad Kněžnou, dále Gymnázium Broumov, a základní školy v Kostelci nad Orlicí, Hradci Králové (Josefa Gočára), Polici nad Metují, Bílé Třemešné, Rudníku a poslední tým reprezentoval Jičín (ZŠ Husova).

Naši šachisté nehráli špatně, ale konkurence byla veliká, zvláště pak týmy Gymnázia Boženy Němcové a Gymnázia Rychnov nad Kněžnou patřily od začátku k velkým favoritům. Naše celkové čtvrté místo je tedy poměrně slušným úspěchem. Věřme, že i příští rok budou naši šachisté patřit k nejlepším v kraji.