ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naši šachisté druzí nejlepší v kraji!

přidáno: 24. 1. 2018 9:56, autor: Tomáš Dočekal

Ve středu 24. 1. 2018 se ve východočeském městečku Třebechovice pod Orebem konalo krajské kolo přeboru škol v šachu. Sešlo se zde celkem 30 týmů rozdělených do tří kategorií, naše škola reprezentovala v kategorii druhý stupeň ZŠ a příslušné ročníky gymnázií.

Místní sokolovna se záhy zaplnila a v devět hodin mohly vypuknout boje o dvě postupová místa. V prvním kole zdolal náš tým ZŠ Masarykova z Rychnova nad Kněžnou v poměru 4 : 0 (nejlepší možný výsledek), ve druhém kole pak tým z Gymnázia Jaroměř v poměru 3,5 : 0,5.

Ani ve třetím kole nepřišly problémy a mužstvo zvítězilo 4 : 0 nad základní školou z Police nad Metují. Následovala výhra 3 : 1 nad Gymnáziem Rychnov nad Kněžnou a hladký průběh měl i zápas s Bílou Třemešnou (4 : 0).

Prvním vážným soupeřem byla hradecká základní škola Gočárova, kterou jsme nakonec zdolali 2,5 : 1,5. Nesmrtelným v tomto kole se stala partie Tomáše Suchardy s jistou dívkou, kdy Tomášovi již zbývalo do konce partie jen 10 vteřin a soupeřce dvě a půl minuty. Snad třetina sálu se shlukla kolem této šachovnice a čekala, jak to dopadne. Tomáš prokázal nervy ze železa a i v časové tísni našel na soupeřku správný postup a nakonec vyhrál.

V sedmém kole přišla první prohra, a to s Gymnáziem Boženy Němcové v poměru 1,5 : 2,5, po tomto kole jsme se ocitli na druhém místě, načež následovala remíza s Biskupským gymnáziem Bohuslav Balbína. To družstvo přibrzdilo v rozletu a postup se nyní nezdál vůbec jistý … Zbývalo poslední kolo turnaje!

V něm nám rozlosování turnaje dopřálo soupeře místního, který k favoritům nepatřil, a tak jsme ho porazili 3,5 : 1,5, čímž jsme získali konečné druhé místo!! Gratulujeme!!

A kdo se tedy na fantastickém a historickém úspěchu podílel? Na první šachovnici hrál Petr Fojt z kvarty, na druhé již zmíněný Tomáš Sucharda z tercie, na třetí šachovnici bojoval Lukáš Kraus rovněž z tercie a čtvrtou šachovnici hájil tercián Denis Dytrych.

Druhým místem si hráči zajistili postup do republikového kola, o kterém bohužel není v tuto chvíli nic známo. Šachům zdar!