ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Naši studenti v zahraničí

přidáno: 14. 6. 2016 1:12, autor: Vlasta Drábková

    S červnovým datem v kalendáři se nejeden žák co chvíli zasní – blížící se prázdniny a vidina zaslouženého odpočinku fungují naprosto neomylně. Že by však léto a závěr školního roku znamenaly konec všeho snažení, to už dávno neplatí. Pokud by zvídavý pozorovatel provedl statistiku chybějících žáků a také se zajímal o důvody jejich absence, byl by jistě překvapený, kolik z nich snaha o zdokonalení jazykových dovedností dovedla do zahraničí.

    Čtete tyto řádky a namítáte, že finanční náklady na jazykový kurz vaši šanci vycestovat snižují kamsi k nule? Zkuste požádat o grant nebo požádejte neziskovou organizaci o pokrytí dané investice. A máte-li pocit, že je i tato cesta nereálná, čtěte dál:

    Náš septimán Vojta Podzimek se v těchto dnech účastní dvoutýdenního jazykového kurzu na vyhlášené Emerald Cultural Institute v Dublinu, a to díky Nadačnímu fondu manželů Livie a Václava Klausových. O své zážitky a zkušenosti se s vámi podělí po svém návratu – přislíbena je hora fotografií společně s komentářem. Šťastnou volbou byl mj. i červnový termín – Vojta bude 16. června svědkem celosvětově proslulých oslav románu Odysseus irského modernisty Jamese Joyce.

    Touto formou alespoň symbolicky zdravíme všechny studenty, kteří hájí naše barvy v místech bližších i vzdálenějších. A vám, kteří se za novou zkušeností a studiem jazyka teprve chystáte, přejeme šťastnou cestu!    

Za všechny příznivce vzdělání Vlasta Drábková

Comments