ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Na vlnách zdraví aneb tematický den na naší škole

přidáno: 24. 3. 2013 9:58, autor: Šárka Horáková   [ aktualizováno 26. 3. 2013 13:27 ]

Ve středu 3. dubna proběhne na naší škole tematický den. Je tomu již několik let, co se ve škole pořádaly projektové dny, a proto tento den proběhne právě na popud studentů.

Škola obnoví tradici již v 8 hodin. Tématem celého dne bude zdraví v mnoha podobách. Každá třída bude mít připravený pestrý program, který potrvá 4 dopolední vyučovací hodiny.

A na co se můžete vlastně těšit? Pro malé gymnázium bude přichystán seminář o bezpečném používání internetu nebo například seminář s názvem Ochrana zdraví člověka za mimořádných událostí.

Naopak starší studenti mohou očekávat besedu s traumatologem nebo trénování paměti, což mohou ocenit hlavně maturanti, aby zjistili, jak na tom momentálně jsou před očekávanou maturitní zkouškou. Dále se budou moci dozvědět o životním stylu v Nepálu, případech ze silnic, zkusit automatickou kresbu a hlasová cvičení, zacvičit si pilátes či proti stresu zabojovat tancem.

To ale není všechno. Do školy zavítají také policisté, hasiči a záchranná služba. Sdružení Život bez bariér rozmístí svá stanoviště v přízemí internátu a pan profesor Křeček povede diskuzi na téma „Je normální nekouřit?“.

Rozhodně se máte na co těšit. A pokud vám za celý den vyhladoví, můžete se zastavit pro inspiraci u studentů septimy nebo ve školním bufetu, protože tam bude přichystaná zdravá svačina. Ale nezahálí ani školní jídelna, jelikož tento den připraví také zdravý oběd.

 

Kateřina Pavlicová

Comments