ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Návštěva Drážďan

přidáno: 1. 12. 2016 0:47, autor: Kateřina Krausová
Vidět originální malby obrazů, o kterých se učíte v dějinách umění, projevily už vloni dívky ze 3. A SOŠPg. Rubens, Rembrandt, Vermeer, Rafael- to jsou jména světově proslulých umělců, které zná snad každý. A právě tyto poklady, malby z období renesance a baroka, je možné vidět nedaleko od našich hranic v Drážďanském Zwingeru. A to ještě za návštěvní cenu, na kterou nejsme obvykle zvyklí, za jedno jediné euro. Právě zde jsme strávili nezapomenutelné dvě hodiny hledáním a prohlídkou těch nejslavnějších obrazů- Sixtinské Madony, Lédy s labutí, Vermeerovy Dívky čtoucí dopis, Giogioneho Spící Venuše, Canalletových Benátských kanálů a dalších.
Už od rána svítilo sluníčko a tak se nám i všechny nádherné stavby předvedly v plné kráse. Zwinger a jeho zahrady, Semperova opera, nový kostel Fraukirchen i proslulé vánoční trhy, které jsme nemohli minut. Na starém náměstí Altmarkt jsme si prohlédli tradiční řemeslné výrobky, krušnohorskou otočnou pyramidu, prostříhané hvězdy do oken, ochutnali sladkou štolu i bílou klobásu. Někdo navštívil i domek švestkového panáčka nebo propadl kouzlu skleněných figurek.
Jenom nedoporučujeme nosit batoh, všechny trhy- jsou asi na deseti místech- hlídá u vchodu i východu policie a z bezpečnostních důvodů tyto baťůžky každému preventivně prohlédne. Možná i proto jsme se zde cítili bezpečně.Comments