ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Novopacké Jingle Bells Aneb Vánoční akademie Gymnázia a SOŠPg

přidáno: 17. 12. 2010 5:38, autor: Stanislav Bendl   [ Aktualizováno 20. 12. 2010 1:20 uživatelem Michaela Matúšová ]
Přiblížil se čas Vánoc a naše škola, stejně jako každý rok, uspořádala tradiční Vánoční akademii pro rodiče a veřejnost. Ve čtvrtek 16. 12. 2010 se v 17.30 aula gymnázia zaplnila rodiči, přáteli školy i jinými svátečně naladěnými jedinci. Po přivítání panem ředitelem Matějovským nás již sbor jeho drahé polovičky, sbormistryně Aleny Matějovské, Amabile, uvedl do té správné vánoční atmosféry.

 

V duchu „Jingle Bells“ jsme se nechali unést ladnými tóny Labutího jezera v podání tenorsaxofonu Terezy Švorcové. Recitace Kateřiny Jelínkové nás poučila, co se stane, když naštvete medvídka Pú, a čest svému jménu udělala i Gabriela Hůlková při interpretaci písně One nigth only. Na jednu noc by také zcela jistě dalo vystoupení Davida Brouly, který se svým vycpaným ptákem předvedl publiku vážně kuriózní kousky. Zaujaly nás především velmi věrohodné zvuky, záhadně vycházející z jeho útrob. Omračující výkony sólových zpěvaček Lenky Noskové (Hvězdy nad tebou) a Elišky Štěpové (I will always love you) není třeba zdůrazňovat. Svými vystoupeními nezklamali ani členové gymnaziálního sboru pod vedením paní profesorky Lelkové, ani primáni (Rocking around Christmas tree), ani opět skvělé tanenčnice.

 

Petr Sádek nám kromě moderování celého večera nahradil i matku. Tentokráte přímo matku představenou v originální inscenaci s přídechem E55, v níž mimo jiné účinkoval i člen profesorského sboru, „strážmistr Vocas“ alias Michal Vejvoda. Stejně jako jsme začali, tak jsme se i rozloučili - písní. Kromě dalších koled od Amabilek svou troškou do mlýna přispěli i Tomáš Borůvka, novopečený profesor hudební výchovy, a dokonce i sám pan ředitel Pavel Matějovský. Naplněni vánoční atmosférou se účastníci akademie poté postupně rozešli do svých domovů, ale naše vydařená akademie v nich zajisté ještě dlouho rezonovala.

 

Lukáš Fára, Jiří Kodym, Michaela Hrušková, studenti gymnázia


ą
Stanislav Bendl,
17. 12. 2010 5:41
ą
Stanislav Bendl,
17. 12. 2010 5:41
Comments