ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Novopacký slavíček zazpíval pěkně

přidáno: 4. 4. 2018 22:39, autor: Stanislav Bendl   [ Aktualizováno 5. 4. 2018 2:21 uživatelem Pavel Matějovský ]
Zavítalo k nám opět jaro a společně s ním oblíbená soutěž Novopacký slavíček. Ve středu 4. 4. 2018 ráno byl slavnostně zahájen již 23. ročník této pěvecké akce. Zúčastnilo se jí více než 300 soutěžících z pěti krajů české republiky.  Konání Novopackého slavíčka probíhalo v duchu tradiční písně „Novopacký slavíček pěkně zpívá, kterou pro tuto soutěž před lety napsal významný český sbormistr Milan Uherek.

Celá škola se rozezněla ladnými tóny v souladu hudby a mladých lidí, kteří přišli ukázat svůj talent a vášeň ke zpěvu. Studenti s profesory Gymnázia a SOŠPg si pro soutěžící připravili rozmanité aktivity. Počínaje kreslením v podmořském světě, kde si soutěžící mohli rozvíjet svou kreativitu a obdařit tak své blízké originálními dárky, přes loutkové představení, a konče kreslením na obličej. Mnoho přítomných se tak dočasně proměnilo v bytosti z pohádek či zvířata z farmy.  Škola též nově pro soutěžící a návštěvníky připravila společně s nadačním fondem Albert program „Žijeme zdravě“, v němž se soutěžící mohli inspirovat novými nápady a recepty na zdravá a chutná jídla.

Na chodbách školy se v průběhu celého dne ozývaly líbivé melodie doprovázené krásným zpěvem. V řadách poroty se objevila významná jména, kupříkladu Aleš Hendrych, sólista opery Národního divadla, z Prahy přijela PhDr. Marie Lišková, autorka učevbnic HV pro základní školy či Mgr. at Mgr. Milan Motl, proslulý sbormistr mezinárodně uznávaného souboru KOS. Letos to porota vůbec neměla lehké, neboť všichni soutěžící předvedli skvělé výkony, za něž by se nemusel stydět leckterý profesionál. Každý soutěžící na závěr obdržel diplom a ti nejlepší hodnotnou cenu.

Každoročním poslání Novopackého slavíčka je zapívat si před porotou a publikem, vytvořit účastníkům úsměv na tváři a rozvíjet lásku k hudbě. Ani letos tomu nebylo jinak.  Soutěžící společně s organizátory jsou s letošním ročníkem nadmíru spokojeni.


                                                                                                  Tereza Nájemníková, 1.G

Comments