ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Novopačtí olympionici aneb Vynikající výsledky studentů víceletého gymnázia ve vědomostních olympiádách

přidáno: 17. 2. 2011 22:59, autor: Stanislav Bendl

Studenti kvarty a tercie z Gymnázia a SOŠPg v Nové Pace se v nedávné době zúčastnili okresního kola dějepisné olympiády v jičínském K-klubu. A není tajemstvím, že tříčlenná reprezentace ve složení Jaroslav Moravec, David Broul a Simona Fajferová bezkonkurenčně ovládla stupně vítězů. S velkým bodovým náskokem tak za sebou nechali i konkurenční týmy z ústavů zvučných jmen, např. z Gymnázia Hořice či jičínského Lepařova gymnázia. Za takovýmto úspěchem však stojí mnoho víkendů a probdělých nocí strávených „cestováním časem“ pod vedením paní profesorky Mgr. Aleny Lelkové.

Navíc dějepisná olympiáda nezůstala ojedinělým úspěchem, také Tereza Janatová zvítězila v okresním kole olympiády matematické před svým spolužákem Vojtou Tázlarem.  A důkazem toho, že tyto úspěchy nejsou výjimkou, je fakt, že někteří z letošních vítězů obhajovali své vítězné pozice již z loňského ročníku.

Nezbývá tedy než našim reprezentantům i jejich lektorům pogratulovat a do budoucna si přát jen a jen více takovýchto studentů a jejich zasloužených úspěchů.

Lukáš Fára, Jiří Kodym, studenti 3.G


Comments