ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Nový rok – nový projekt

přidáno: 29. 12. 2014 6:28, autor: Marián Klapka
S novým rokem přichází na naši školu završení projektu, který nese název 3D, tedy Dny důležitých darování. Finančně jej podpořil Královéhradecký kraj a obdarována byla již celá řada žáků formou příspěvků sloužících podpoře kvalitních mezilidských vztahů (kvinta – seznamovací kurz, 2. G – Dobro a zlo…).
18. 2. 2015 proběhne v rámci tohoto projektu na naší škole projektový den stejného názvu, do kterého budou zapojeni v průběhu dopoledne všichni žáci školy. Podrobnosti a detaily se již plánují a vy se vše včas dozvíte.
Zároveň chceme v rámci zmíněného projektu znovu připomenout akci probíhající již několik let, ke které jsme se také úspěšně připojili a pak na ni možná v rychlém běhu našich dní pozapomněli. Jedná se o celorepublikový projekt Čtení pomáhá.
I v letošním školním roce se můžete do projektu zapojit a podpořit další nové charitativní aktivity.
Jak na to?  
Zapojení se do projektu Čtení pomáhá je velmi jednoduché. Na webových stránkách www. ctenipomaha.cz si vyberete některý z doporučených titulů své věkové kategorie ( prima- kvarta = 2. stupeň ZŠ, střední škola). Po přečtení knihy odpovíte na webu správně na kontrolní otázky a získáte virtuálních 50 Kč. Ty pak můžete prostřednictvím internetu – doopravdy - věnovat na zvolenou charitu.
Vaši učitelé českého jazyka budou vybírat doporučenou četbu i podle doporučených seznamů a ohodnotí nejaktivnější čtenáře v klasifikaci.
Zároveň bych vás, kteří úspěšně přečtete knihu a finanční částkou podpoříte některý ze zmíněných dobročinných projektů, chtěla poprosit, najděte cestu do školní knihovny nebo pošlete zprávu na sarka.horakova@gymnp.cz a sdělte mi váš počin. Já budu vaše informace postupně sbírat, vyhodnocovat a na konci školního roku ve spolupráci s vyučujícími českého jazyka vyhlásíme nejúspěšnějšího čtenáře, kterého odměna (finanční poukázka do obchodu Knihy – papír) nemine. 
                                                                            
                                                                                   Na vaši spolupráci se těší Šárka Horáková
Comments