ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Oblastní kolo pIšQworek 2011

přidáno: 14. 11. 2011 5:44, autor: Tomáš Dočekal   [ aktualizováno 14. 11. 2011 5:50 ]

V pátek 11. 11. 2011 nastal pro milovníky soutěže s křížky a kolečky den D, neboť se až v dalekém  Trutnově konalo oblastní kolo pIšQworek 2011. Naši školu reprezentovaly tři týmy s originálními názvy: Wodpadlíci z omegy, BeruShki a Berushaczy. Každý tým se skládá z pěti hráčů a nejvýše dvou náhradníků.


Cesta na turnaj nezačala nejšťastněji, neboť na železniční zastávce Nová Paka město nám bylo v 6.14 řečeno, že spěšný vlak Sp 1861 do Trutnova s odjezdem v 6.22 vůbec nejede. To byla čára přes rozpočet, ale díky relativně husté nabídce veřejné dopravy jsme mohli odjet náhradně autobusem v 7.01. Tím jsme do cíle dorazili v době, kdy turnaj začínal, ale vše jsme stihli.


Pak začal nelítostný myšlenkový souboj mezi třinácti týmy. Cíl první a nejdůležitější, jak neudělat ostudu, byl postup ze skupiny do čtvrtfinále, což se povedlo všem třem našim týmům, a tak se mohou pyšnit, že patří mezi osm nejlepších týmu oblasti.


Ve čtvrtfinále bohužel skončila pouť dívek z 1. G hrajících v týmu BeruShki. Tým chlapců z 1. G (Berushaczy) bojoval v napínavém boji o třetí místo, ale prohrál s týmem KIA z Obchodní akademie Janské Lázně (pro tělesně postižené) a obsadil tak solidní čtvrté místo.


Největší naděje byly vkládány do týmu odpadlíci z omegy, který v základní sestavě tvoří Jaroslav Macek (kapitán) a dále Martin Macek, Marek Komárek, Martin Sy Nguyen a Ondřej Plecháč. Probojovali se až do finále kde podlehli odvěkému soupeři, týmu Kuharisha, nejtěsnějším výsledkem 9 : 11!! Přesto však postupují do krajského kola, které se koná v pátek 25. 11. 2011 v Hradci Králové na Biskupském gymnáziu.Všem hráčům děkujeme za hezký výkon při hře a dobrou reprezentaci školy.

                                                                             Mgr. Tomáš Dočekal

Comments