ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

O dvou logických soutěžích

přidáno: 22. 9. 2011 0:35, autor: Tomáš Dočekal

Sportovně nadaní studenti mohou svůj talent uplatnit při řadě sportů, a to jak v rámci školy, tak i v rámci svých volnočasových aktivit. Avšak pro studenty s bystrým mozkem a pronikavým úsudkem dříve mnoho soutěží nebývalo, pilířem bývaly především oborové olympiády.

To se však v posledních letech změnilo a nabídka např. matematických soutěží se zvýšila o Matematického klokana, Pythagoriádu apod. Pro studenty, kteří nepreferují žádný konkrétní předmět, ale pouze logiku jsou nyní k dispozici již dvě soutěže – Genius Logicus a Logická olympiáda.

Genius Logicus je mezinárodní logická soutěž vzniklá na Slovensku, které se v současnosti účastní studenti z mnoha zemí Evropy. Má dvě části, podzimní „domácí“, kdy soutěžící řeší úkoly v klidu doma a jarní „soutěžní“, kdy studenti řeší úkoly během několika desítek minut. Řešení se v současnoti vykonává již převážně na počítači. Ve školním roce 2011/2012 probíhá již sedmý ročník této soutěže. Nevýhodou je, že každý, kdo se chce zúčastnit, musí zaplatit vstupní soutěžní poplatek. Zájemci o soutěž se mohou hlásit u koordinátora soutěže ve škole, a tím je Mgr. Tomáš Dočekal sídlící ve druhém patře, kabinet č. 18. Doplňující informace o soutěži jsou na webu soutěže.

Druhou soutěží je Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR sdružující občany s velmi vysokým IQ. Soutěžit může každý, kdo se registruje na webu soutěže a následně propluje nominačním on-line kolem. Registrovat se můžete do 30. září 2011 zde. Prověřte své nadání v konkurenci ostatních žáků a studentů z celé ČR. Úspěšní řešitelé se sejdou v Praze v Poslanecké sněmovně na velkém finále!


Mgr. Tomáš Dočekal

Comments