ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Okresní kolo dějepisné olympiády

přidáno: 17. 1. 2018 5:39, autor: Ladislav Kodym   [ aktualizováno 22. 1. 2018 22:26 ]
     Dne 17. ledna proběhl na ZŠ 17. listopadu v Jičíně 47. ročník Dějepisné olympiády, resp. její okresní kolo. Tematické zaměření letošního ročníku znělo - To byla první republika aneb Československo v letech 1918 - 1938. Naše škola vyslala tým tří kvartánů ve složení Magdaléna Pospíšilová, Matěj Tegel a Jakub Vondrák, který se v konkurenci téměř dvaceti přihlášených rozhodně neztratil, o čemž svědčí fakt, že se všichni umístili do poloviny startovního pole.
     Nejvíce bodů všem soutěžícím sebraly otázky z oblasti prvorepublikové kultury, ale i detailní otázky na všechny poválečné úpravy pohraničí. Na druhou stranu poměrně velká část olympioniků směle řadila stav učitelský do vyšší třídy, který tak za sebou často nechal velkostatkáře, jež sledovali kantory z pozice střední třídy.
    Jak tedy naši dopadli? Na desáté pozici se umístila Magda Pospíšilová, sedmý byl Jakub Vondrák a Matěj Tegel, slovy pořadatelů multifunkční žák, celé historické klání vyhrál a postupuje tak do krajského kola, jenž se bude konat 20. března v Hradci Králové.

Mgr. Ladislav Kodym

Comments