ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Okresní kolo Pythagoriády ovládla naše škola!

přidáno: 23. 5. 2017 4:35, autor: Tomáš Dočekal

Ve středu 17. 5. se v Jičíně na ZŠ 17. listopadu konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Tato soutěž je rozdělena podle kategorií, přičemž naší školy se týkají kategorie pro 6. třídu, 7. třídu a 8. třídu. Po úspěchu v jiných matematických soutěžích (matematická olympiáda, matematický klokan) jsme pěkných výsledků dosáhli i v Pythagoriádě.

 

Do okresního kola postoupili úspěšní řešitelé kola školního, což v případě primy bylo devět žáků (Cogan Ondřej, Cogan Rudolf Mikuláš, Choutka Matěj, Kotrbová Magdaléna, Tauchmanová Adéla, Pavelec Matěj, Typlt Tomáš, Ulrichová Tereza a Nosek František), zatímco v sekundě a tercii se jednalo vždy o jediného žáka, a to v případě sekundy o Jana Kiece a v případě tercie o Matěje Tegela.

 

Zveřejněné výsledky nám udělaly velkou radost, neboť v kategorii šestých tříd zvítězil Ondřej Cogan a na sdíleném druhém až třetím místě se umístili Mikuláš R. Cogan a Tomáš Typlt! V kategorii sedmých tříd zvítězil Jan Kiec a i Matěj Tegel vyhrál v kategorii osmých tříd. Všechna první místa v předmětných kategoriích tak patří naší škole. Gratulujeme.

 

Za PK matematiky sepsal Tomáš Dočekal

Comments