ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Olympiáda v českém jazyce II. kategorie - výsledky školního kola

přidáno: 8. 3. 2011 8:39, autor: Stanislav Bendl

      Ve čtvrtek 10. února 2011 proběhlo školní kolo OČJ, kterého se zúčastnilo úctyhodných 29 studentů gymnázia i pedagogické školy. Po absolvování gramatické části, která mimochodem opět nezklamala svým „jednoduchým a srozumitelným“ zadáním, měli soutěžící vypracovat slohový úkol na téma „Moderní Popelka“. Někteří studenti skutečně popustili uzdu svojí fantazii naplno a výsledkem byla vskutku zajímavá dílka.

     A jaké byly výsledky? Celkovým vítězem se naprosto jednoznačně stal student 4.G Ondra Suchánek, který získal 28 bodů. Stříbrnou příčku obsadila Lada Palová ze 3.A (25 bodů) a pomyslný bronz putuje do kvinty zásluhou Hany Vojáčkové(24 bodů). O čtvrté až sedmé místo se shodným počtem 22 bodů podělili D. Hofman (septima), K. Šimek (2.G),  J. Herbrychová (2.A) a P. Lachmanová (3. A). Do první desítky se ještě dostali K. Michálková (1.A), A. Půlpánová (3. A) a N. Šotolová (sexta).

     Do okresního kola, které proběhne v březnu v Jičíně, postupují : Suchánek, Vojáčková, Hofman, Palová, Herbrychová a Lachmanová. Všem postupujícím blahopřejeme a doufáme, že se jim bude dařit i v kole okresním.Všem ostatním účastníkům školního kola samozřejmě patří poděkování za jejich snahu.

                                                                                                       Jan Kypr

Comments