ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Podpořili jsme již po čtvrté projekt #HourOfCode

přidáno: 29. 12. 2018 14:27, autor: Michal Malý
V průběhu měsíce prosince se naši žáci tříd SEPTIMA, 3. G, 2. A a TERCIE, jako jediní v jičínském okrese, zapojili v rámci hodin IVT do celosvětového projektu #HourOfCode (v překladu „Hodina kódu“).  

Hodina kódu si nese za cíl ukázat, že kdokoliv a v jakémkoliv věku se může naučit základům programování, i když o něm prakticky nic neví, neumí. Naše zapojení do projektu byla snaha podpořit a propagovat Hodinu kódu společně s milióny žáků a studentů po celém světě. Každý žák by měl mít možnost se učit Informatiku. Pomáhá to podporovat dovednosti, logiku a tvořivost při řešení problémů. Žáci tak získávají základy pro úspěch v jakékoliv profesní dráze 21. století.  

Hodina kódu je celosvětová akce, které se účastní desítky milionů žáků z více než 180 zemí světa.

K dnešnímu dni (29. 12. 2018):

v  celém světě v roce 2018 proběhlo 220 545 registrovaných akcí projektu
u nás jich bylo registrováno 157 (https://hourofcode.com/cz/events/all/cz)
celkově se této akce zúčastnilo již 714 230 478 lidí!!!

Po úvodních slovech a promovideu si žáci „najeli“ ve svém browseru na web hourofcode.com. V rámci zahřívacího kola si prošli lekcemi hry Minecraft nebo Dance Party, kde museli rozpohybovat panáčka či tanečníka (ten popřípadě provedl nějakou činnost) za pomocí programovacích bloků (např. POSUNOUT VPŘED, OTOČIT VLEVO, ROZTANČIT…). Na konci každé lekce byl k dispozici náhled JavaScript kódu, jakožto představa, jak by tuto lekci programovali v daném programovacím jazyce. Po tomto úvodním kurzu si již sami žáci zkoušeli další připravené hry – např. Star Wars: Building a Galaxy with Code, Make a Flappy Game, Play Lab, ad. V rámci hry Flappy si mohli v závěrečné lekci vytvořit svojí hru a tu zaslat následně svému kamarádovi na mobilní telefon.

Myslím si, že tento projekt byl pozitivně přijat žáky a splnil svoji podstatu:

  • minimálně jednou programovali (to už jim nikdo nevezme)
  • na vyzkoušených lekcích programování zjistili, že není zas tak těžké programovat
  • na těchto připravených kurzech se ukázalo, že každý se může naučit jeho základy

Na konci každého kurzu si navíc mohli žáci uložit a následně vytisknout certifikát splněného kurzu.Mapička projektu a naší školy:


Fotogalerie:
Za PK IVT Mgr. Michal Malý

Comments