ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Polednice jsme se nebáli!

přidáno: 2. 5. 2017 0:08, autor: Stanislav Bendl   [ aktualizováno 2. 5. 2017 0:13 ]

Minulý čtvrtek, 27. 4. 2017, jsme se pod dozorem pana profesora Stanislava Bendla zúčastnili prvního ročníku literární soutěže Nebojte se Polednice! Tuto soutěž pořádala nově otevřená Vysoká škola kreativní komunikace v Praze.

Tato soutěž spočívá ve znalostech českých literárních děl a jejich autorů. V prvním kole si pro nás připravili otázky z Kytice, Krysaře a Spalovače mrtvol. Písemné odpovědi jsme si mohli v průběhu dubna vypilovat do posledních detailů z pohodlí domova či školy. Naše radost po obdržení zprávy, že postupujeme do finálového kola, však netrvala dlouho. Ke zmiňovaným knihám se připojily další tři tituly - Svatý Xaverius, Ostře sledované vlaky a Magorovy labutí písně. Čekalo nás tedy mnoho nocí ponořených do stránek.

Celkem nás do Prahy dorazilo osmnáct týmů ze všech koutů České republiky. Tentokrát jsme museli na otázky porotců odpovídat během třiceti sekund ústně. Systém soutěže připomínal hru Riskuj!. Bohužel se nám sice nepodařilo dosáhnout vytouženého vítězství, ale jako náplast nám mohla posloužit skvělé besedy s mladou herečkou Marií Doležalovou nebo se spisovatelem Arnoštem Goldflamem.

Myslíme si, že nám soutěž dala zcela nový obzor, jenž se pro nás rozklenul nad českou literaturou. Získali jsme skvělé zkušenosti a poznatky z knih, které si třeba jednou vytáhneme u maturity. Tak neváhejte a zkuste to příští rok!

Anna Koreňová a Tamara Pokorná (septima)

ą
Stanislav Bendl,
2. 5. 2017 0:08
ą
kk2.jpg
(24k)
Stanislav Bendl,
2. 5. 2017 0:09
Comments