ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Postup florbalistek do krajského finále

přidáno: 7. 12. 2014 10:15, autor: Vojtěch Záveský

Dívčí parta naší školy se zúčastnila 2. prosince 2014 okresního turnaje ve florbalu středních škol, který se konal v Kopidlně. Turnaje se dále účastnily tyto školy: SŠGS Nová Paka, MOA Jičín, Lepařovo gymnázium Jičín, Gymnázium Hořice a SŠZ Kopidlno.

V prvním zápase se dívky střetly s týmem MOA, se kterým se jim zpočátku nedařilo. Ale po poločase jako by se v nich probudila bojovnost a dokázaly vyhrát 3:2. Výhrou v druhém zápase proti SŠGS se vybojovalo první místo ve skupině B.  Po zaslouženém postupu ze skupiny následovalo semifinále s týmem z Hořic. Tento zápas se podařilo rozhodnout už v prvním poločasu. Konečné skóre zápasu bylo 5:0 pro Novou Paku a následovalo finále proti papírovému favoritovi turnaje z Lepařova gymnázia Jičín. Polovinu jejich týmu tvoří hráčky FBK Jičín, ale naše dívky se nenechaly zastrašit a na úvodní buly finále nastoupily sebevědomě. Po pěti minutách zápasu vedly 2:0. Avšak po několika kličkách a přesných střelách extraligové hráčky K. Kalinové bylo vyrovnáno. Přesné střely Terezy Janatové a houževnatost celého týmu dokazovaly, že se děvčata o výhru ještě chtějí poprat. Zápas skončil 3:3, a tak nebyla jiná možnost, než rozhodnout o vítězi až na nájezdy. V těch měl však tým z Jičína převahu, a dívky z našeho gymnázia tak skončily na krásném druhém místě, z něhož postupují do krajského kola.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         (Adéla Frýbová)

Sestava: Markéta Jiřičková (G), Kristýna Pochopová, Natálie Jezdinská, Tereza Rychetníková, Erika Milická, Adéla Frýbová, Lucie Bilová, Tereza Janatová