ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Poznávací zájezd do Německa

přidáno: 8. 1. 2015 4:07, autor: Jindřiška Dubnová

Poznávací zájezd – Zábavný Legoland a zámek Neuschwanstein

Program:

1. den – Navštívíme zábavní park Legoland sestavený z více než 50 milionů kostiček LEGO. Během celého dne vyzkoušíme několik desítek atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří expedice divokou přírodou, cesta do minulosti, plavba mezi piráty čí oblíbený bionicle. Určitě nás zaujme také 4D film, továrna na lego, vynikající horské dráhy, podmořský svět a prosklená vyhlídková věž. Celý areál si prohlédneme i z Legoland expresu, který projíždí i Minilandem, kde uvidíme moderní mnichovské letiště, Allianz arenu, zámek Neuschwanstein, holanské větrné mlýny, ale i historické centrum Berlína či Benátek a nově také scény z jednotlivých epizod ságy Hvězdné války. Vše v měřítku 1:25 za pomoci „pouhých“ 25 milionů kostiček.

2. den – Navštívíme pohádkový zámek Neuschwanstein, ležící na úpatí Alp na jihu Bavorska. Toto královské sídlo Ludvíka II. Bavorského jako by z oka vypadlo zámkům z pohádek. Nejprve zavítáme na vyhlídkový most, tyčící se nad údolím zpěněné alpské bystřiny, z něhož si vychutnáme jedinečný pohled na celý zámek i na rozlehlé údolí s množstvím romantických jezer. Po krátké procházce se dostaneme už přímo na zámecké nádvoří a následně i do nablýskaných sálů a přepychových komnat. Na závěr se vydáme do nedalekého historického městečka Füssen ležícího na řece Lech. Během procházky budeme obdivovat upravené historické centrum, kostel s bývalým klášterem i hrad tyčící se nad městem.

Termín: 1. polovina června

Cena zájezdu: 2.500,- Kč

Cena zahrnuje: doprava autobusem, ubytování se snídaní, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK a služby průvodce.

Cena nezahrnuje vstupy do Legolandu (10 – 15 Euro) a do zámku Neuschwanstein               (10 – 15 Euro).

 

 

ĉ
Jindřiška Dubnová,
8. 1. 2015 4:07
Comments