Úvod‎ > ‎Články‎ > ‎

Prázdninová výstava v Suchardově domě- Čertovský mariáš

přidáno: 25. 6. 2019 2:37, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 25. 6. 2019 2:41 ]
Ještě před prázdninami bych vás ráda pozvala na krásnou výstavu, kde si i pohrajete. Je to výstava starých dřevěných hraček s hracím koutkem pro příchozí a výstava karet nejen s motivem čertů. V expozici karet mám svoji stěnu i já, protože se v posledních letech věnuji právě kreslení karet. V nakladatelství Abone Praha mi vyšly už šestery různé .
 V pátek 21. 6. 2019 proběhla vernisáž. Zde pan starosta Nové Paky Mgr. Josef Cogan pokřtil mého Novopackého Černého Petra s motivy staveb Nové Paky a paní Daniela Winterová- Nepraktová pět různých karetních her s čertovskou tématikou. Protože se mi moc nelíbí staří a děsiví čerti, nakreslila jsem karty s malými roztomilými čertíčky. Modelem pro ně se staly opravdové děti mých kamarádek a z mé rodiny. Je to trochu retro, ale právě retro myslím v dnešní digitální době potěší. Karty je možné si na výstavě koupit a hrát je třeba u vody. Je zajímavé, jak řekl na vernisáži předseda Clubu sběratelů hracích karet pan Petr Bílý, že v současné době kreslí a malují karty hlavně ženy. A nikdo neví, čím to je. :-) Úžasným překvapením pro mě byla i přítomnost světoznámé architektky nejen mrakodrapů Evy Le Peutreck, která je mojí bývalou studentkou. Zároveň je jednou z nejúspěšnějších absolventek našeho gymnázia. Nyní žije a pracuje v Nové Kaledonii a v Šanghaji.

 Ten, kdo v pátek přišel byl také nadšený z hudební produkce. Na bubny skladby skupiny Queen doprovodil a statiku Suchardova domu vyzkoušel jedenáctiletý Štěpán Kolačný z Jilemnice, vítěz celostátního kola hry na bubny pro ZUŠ.

                                          O výstavě krásně píše i Iva Kovářová. šéfredaktorka Jičínského deníku :
                                           https://jicinsky.denik.cz/zpravy_region/v-suchardove-dome-si-muzete-v-lete-hrat-20190625.html

                                          Výstava v Suchardově domě potrvá do 15. 9. 2019 a těším se, že pokud se vám bude líbit, něco mi napíšete do návštěvní knihy.
                                          Vaše Káťa Krausová
Comments