Přírodovědná liga se opět přihlásí 16. února

přidáno: 1. 2. 2021 2:12, autor: Josef Křeček
Hned druhý den po "jarních" prázdninách (jejichž název se jeví v současném mrazivém počasí jako poněkud nepatřičný) odstartuje v úterý 16. února poslední, tedy páté kolo základní části letošní Přírodovědné ligy. Toto kolo bude fyzikální a určí nejen úspěšné řešitele celého letošního ročníku a účastníky exkurze Přírodovědné ligy do Techmanie v Plzni, ale především 15 finalistů, kteří se v březnu utkají o celkové vítězství ve finále - Přírodovědné lize mistrů. Situace kolem 15. místa je velmi vyrovnaná a tak bude letos souboj o účast ve finále zvlášť napínavý. Finalisty budeme znát v prvním březnovém týdnu. 

Protože epidemická situace nám pravděpodobně neumožní uskutečnit v březnu finále prezenčně, budou pravidla Přírodovědné ligy upravena tak, aby mohlo finále proběhnout online formou. Termín finále bude ještě dohodnut, až budeme znát složení finálové patnáctky.

Pokud jde o exkurze Přírodovědné ligy, padne rozhodnutí nejpozději do poloviny března. Vzhledem k situaci se jeví jako velmi pravděpodobné zrušení exkurze do České televize pro účastníky loňského ročníku a odložení letošní exkurze do Techmanie na příští školní rok. O exkurzi do České televize by se pak hrálo v příštím soutěžním ročníku, kdy (doufejme, že už v podmínkách "normálního" života) by mohly proběhnout obě tyto exkurze. Soutěžící, kteří se loni probojovali na exkurzi do ČT a zatím nemají jistou účast na exkurzi do Techmanie (jejich celkem 18), by jako kompenzaci dostali v případě zájmu možnost se zúčastnit exkurze do Techmanie (celkový počet účastníků by pak mohl být kolem 50, což je v kapacitních možnostech velkého autobusu).

Takže ke startu připravit a 16. února vzhůru do pátého kola!


                                                                                                                                   Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy

Comments