ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Projekt DofE - jak konečně dosáhnout svých cílů u nás ve škole

přidáno: 15. 5. 2019 2:19, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka
Každý z nás si už určitě někdy dal nějaké novoroční předsevzetí. Naučit se nový jazyk, konečně začít běhat nebo třeba vyzkoušet nový sport. Ale ruku na srdce - kdo si na něj ještě v březnu vzpomněl? Když si před sebe nepostavíme pevně daný cíl, a hlavně důvod, proč se dané aktivitě věnujeme, naše prvotní nadšení brzy vyhasne a dříve nebo později se na to stejně
„vybodneme.

A právě od toho je tu projekt Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, o němž nám přijel ve čtvrtek 9. 5. popovídat pan Josef Nový. Beseda začala krátkým seznámením s projektem, kdo ho založil, nebo například kdo ze známých osobností jím prošel.

A jak vůbec cenu získat? Stačí si vytyčit cíl ve třech kategoriích, a to sport, rozvoj talentu a dobrovolnictví. Každé aktivitě se po dobu půl až půl druhého roku věnujete vždy jednu hodinu týdně. Podle toho, jak moc časově náročné bude splnění úkolu, můžete plnit buď bronzovou, stříbrnou, nebo zlatou úroveň. Na závěr své dlouhé cesty ještě musíte pod dohledem mentora podniknout dobrodružnou výpravu s přespáním ve stanu na jednu až tři noci podle úrovně. Dále vás pak čeká již jen závěrečná ceremonie, tento rok na Staroměstské radnici.

Tento projekt je mezinárodně uznáván, berou ho v potaz i některé vysoké školy. Dlouhodobě ho podporují jeho zakladatelé, tedy královská rodina v čele s již zmíněným vévodou Filipem. Motivace je velká, podmínky přesně dané. Je tedy už jen na vás, jak se rozhodnete.  

Pokud vás projekt zaujal, případně byste měli zájem se do něj zapojit, obraťte se na www.DofE.cz nebo na Šárku Horákovou (školní knihovna), která vám podá bližší informace ohledně mentora.

                                                                                                                                                                                                                                           Patricie Čoričová

Comments